Bytové doplňky, které pozvednou úroveň vašeho interiéru

Přepadla vás chuť vylepšit nebo změnit váš byt, ale nechce se vám investovat vysoké částky do nového nábytku? Řešením může být nákup kvalitních a stylových interiérových doplňků. V každém případě se však vyvarujte laciných, plastových a kýčovitých ozdob. Mezi nejoblíbenější materiály patří:

  • dřevo,
  • sklo,
  • keramika,
  • přírodní látky.

Drobné maličkosti a detaily vytvářejí kouzlo domova

Jestliže chcete hodně muziky za málo peněz, začněte u květin. Rostlina v keramickém květináči stojí pár korun a při správné péči vydrží dlouho. Nemusíte se při výběru omezovat jen na hobby markety a květinářství, občas stačí se poptat po rodině a sousedech. Ještě větší efekt udělá čerstvě řezaná květina v krásné váze. Zejména na podzim si přijdou na své milovníci a (především) milovnice svíček. Svícny, aromalampy a voňavé svíčky ve skle k upršenému počasí patří a výběr je obrovský. Kromě hřejivého tepla a světla, které je ve tmavých dnech obzvlášť třeba, mohou svíčky fungovat jako aromaterapie. Dejte si však pozor na jejich složení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nechoďte s davem, cení se originalita

Ačkoliv máme v dnešní době nepřeberné možnosti, přesto jsou v mnoha domácnostech k vidění totožné dekorace ze stejných obchodů. Pokud chcete, aby vaše bydlení vyjadřovalo vaši individualitu, musíte mu dát něco ze sebe. Nebojte se tvořit, recyklovat, použít dědictví po babičce nebo úlovek z blešího trhu, fantazii se meze nekladou. Fotka rodiny nebo zarámovaný výtvor malého školáka je často cennější než designový obraz.

Mohlo by vás zajímat:  Není nutné mrznout, aby se ušetřilo na topení. Náklady na vytápění lze snížit chytře

Jedna kvalitní dekorace nad pět laciných

Lapače prachu naštěstí pomalu vycházejí z módy a kvalita vítězí nad kvantitou. Raději investujte do jedné kvalitní dekorace než do pěti řetězcových. Uvidíte, že z ní budete mít mnohem větší radost. Nemusí se jednat o drahé kousky známých návrhářů, můžete si pořídit ručně pletenou deku, dřevěný tác z lokálních zdrojů, kus kvalitní keramiky nebo porcelánu na nejbližších trzích.

Přidat na Seznam.cz