Device 979287 1920

Bytové doplňky, které pozvednou úroveň vašeho interiéru

Přepadla vás chuť vylepšit nebo změnit váš byt, ale nechce se vám investovat vysoké částky do nového nábytku? Řešením může být nákup kvalitních a stylových interiérových doplňků. V každém případě se však vyvarujte laciných, plastových a kýčovitých ozdob. Mezi nejoblíbenější materiály patří:

  • dřevo,
  • sklo,
  • keramika,
  • přírodní látky.

Drobné maličkosti a detaily vytvářejí kouzlo domova

Jestliže chcete hodně muziky za málo peněz, začněte u květin. Rostlina v keramickém květináči stojí pár korun a při správné péči vydrží dlouho. Nemusíte se při výběru omezovat jen na hobby markety a květinářství, občas stačí se poptat po rodině a sousedech. Ještě větší efekt udělá čerstvě řezaná květina v krásné váze. Zejména na podzim si přijdou na své milovníci a (především) milovnice svíček. Svícny, aromalampy a voňavé svíčky ve skle k upršenému počasí patří a výběr je obrovský. Kromě hřejivého tepla a světla, které je ve tmavých dnech obzvlášť třeba, mohou svíčky fungovat jako aromaterapie. Dejte si však pozor na jejich složení.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje střevíčníky ozdobí parapety krásným květem a pěstovat je zvládne každý
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nechoďte s davem, cení se originalita

Ačkoliv máme v dnešní době nepřeberné možnosti, přesto jsou v mnoha domácnostech k vidění totožné dekorace ze stejných obchodů. Pokud chcete, aby vaše bydlení vyjadřovalo vaši individualitu, musíte mu dát něco ze sebe. Nebojte se tvořit, recyklovat, použít dědictví po babičce nebo úlovek z blešího trhu, fantazii se meze nekladou. Fotka rodiny nebo zarámovaný výtvor malého školáka je často cennější než designový obraz.

Jedna kvalitní dekorace nad pět laciných

Lapače prachu naštěstí pomalu vycházejí z módy a kvalita vítězí nad kvantitou. Raději investujte do jedné kvalitní dekorace než do pěti řetězcových. Uvidíte, že z ní budete mít mnohem větší radost. Nemusí se jednat o drahé kousky známých návrhářů, můžete si pořídit ručně pletenou deku, dřevěný tác z lokálních zdrojů, kus kvalitní keramiky nebo porcelánu na nejbližších trzích.

Přidat na Seznam.cz