Box 827152 1920

Na zapáchající plastové misky zkoušejí hospodyňky i odpad z nejznámějšího nápoje na světě

Plastové nádoby jsou velmi oblíbené, protože se v nich dají skladovat potraviny. Jsou skvělé, pokud si chcete vzít snídani nebo svačinu s sebou do práce, do školy nebo na výlet. Jsou praktické, a navíc jejich údržba není složitá. Potraviny, které uložíte do plastových nádob, vydrží delší dobu čerstvé a nemusíte se bát, že se nádoby rozbijí. 

Problém může nastat, když nádoby projdou vůni potravin

Postupem času ale zjistíte, že i když nádoby pravidelně myjete v prostředku na nádobí, stane se, že „načichnou“. Nasají vůni potravin, které v ní jsou uložené a nejde se jí zbavit. V článku najdete tipy a triky, jak se nepříjemného zápachu zbavit, abyste mohli krabičky zase používat.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího pečiva ještě vykouzlíte dobroty ke svačině či večeři pro celou rodinu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Při správném postupu čištění vám totiž mohou vydržet několik let. Pomoci u čištění může citronová šťáva. Po každém použití umyjte nádoby a nechte je odkryté. Pokud ale zápach trvá, použijte citronovou šťávu. Stačí namočit houbu nebo hadřík a důkladně vymýt celou nádobu. Boky nádoby můžete potřít plátkem citronu a opláchnout teplou vodou. 

K eliminaci zápachu použijte aktivní uhlí nebo kávovou sedlinu 

Aktivní uhlí je skvělý způsob, jak se zbavit zápachu, který z nádob vychází. Do krabice vložte několik tablet dřevěného uhlí a zavřete víko. Nádobu dejte na nějaký čas stranou, dokud uhlí nenasaje veškerý zápach. Nakonec nádobu umyjte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny do dřezu nikdy neházejte! Mohou ucpat odpad a způsobit kalamitu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zápachy pohlcuje dobře také kávová sedlina. Princip je stejný jako u aktivního uhlí. Stačí nasypat sedlinu do nádoby a uzavřít jí. Po několika hodinách byste se měli zápachu zbavit. Stejným pomocníkem bude prášek do pečiva nebo jedlá soda, která je v kuchyni nepostradatelná. Smíchejte ji s vodou a následnou směs vetřete do nádoby. Tu uzavřete a nechte působit přes noc. Ráno krabičky opláchněte studenou vodou. Tím si zajistíte, že budou nejen čisté, ale potraviny nebudou přebírat vůni těch, které byly v krabičce předtím.

Přidat na Seznam.cz