Sink 2770890 1920

Jak vyčistit ucpaný odpad bez chemie a účinně

Line se z vašeho dřezu nepříjemný odér? Voda špatně odtéká? Není divu, odpad musí za den pohltit tuk a zbytky jídla, které zůstávají na talíři. Ovšem, nedělejte si žádné starosti, ucpaný odpad ve dřezu je častým problémem, který lze vyřešit i bez chemie. Vyřešte ucpaný odpad pomocí DIY techniky a ušetřete tak životní prostředí.

Způsob první – sůl a ocet

Řešením číslo jedna bude čištění odpadu pomocí dvou surovin, které má jistě každý doma ve spíži. Smíchejte půl hrnku octu a půl hrnku soli. Směs rozmíchejte a vše vylijte do ucpaného odpadu. Otvor odpadu doporučujeme přikrýt například plátýnkem či houbičkou a nechte působit přibližně půl hodiny. Po této době zkontrolujte odpad, pokud je směs rozpuštěná, zalijte odpad horkou vodou s mycím prostředkem. Jestliže je váš odpad silně zanesený, opakujte tento postup ještě jednou.

Mohlo by vás zajímat:  Konzervy jsou ideální zásoba na cesty. Ale jen některé, pozorně čtěte složení
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Způsob druhý – hrubá sůl, voda, jedlá soda

Jestliže je odpad ucpaný natolik, že neodtéká, a naopak v něm “bublá”, máme pro vás druhý, účinnější recept, který pomůže rozpustit mastnotu a pročistit odpad. Smíchejte pět lžic jedlé sody, pět lžic hrubé soli a tuto směs nasypte do odpadu. Zahřejte 200 ml vody k bodu varu a nalijte do odpadu na sypké suroviny. Doporučujeme stát dostatečně daleko od odpadu. Po několika minutách, až voda mírně odteče, použijte dlouhý a úzký kartáček, kterým pomůžete v odtoku vody a mírně pročistíte horní část odpadu. Poté ještě jednou přilijte horkou vodu s mycím prostředkem pro odstranění zbytků.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí jen drobná chyba při skladování jídla a hospodyňky čeká náročné čištění zapáchající lednice

Způsob třetí – sůl a voda

Voda a sůl se používá pro mírně ucpaný dřez, který odtéká, ale velmi pomalu. Nasypte pět až šest lžic soli do odpadu a poté sůl zalijte 500 ml vroucí vody. Opět přikryjte hadříkem či houbičkou a nechte půl hodiny působit. Po uplynulém čase odkryjte hadřík a odpad zalijte 500 ml vroucí vody s mycím prostředkem na nádobí. Můžete použít i prací prášek smíchaný s vroucí vodou.

Přidat na Seznam.cz