Pillows 820149 1280 (1)

O nezvaných hostech v ložním prádle nemáme ani tušení, k jejich likvidaci pomůže i otevřené okno

Běžný prach je pro mnoho lidí utrpením. I když sám o sobě nezpůsobuje žádné příznaky, roztoči žijící v něm přispívají k výskytu mnoha alergií. Tváří v tvář prachu se často cítíme bezmocní. Neměli bychom však podceňovat roztoče v ložním prádle nebo na polštářích. Proto jsme se rozhodli vám poradit, jak se roztočů zbavit a jak s nimi bojovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 Co jsou roztoči a co zabíjejí?

Když mluvíme o roztočích, máme na mysli organismy patřící k pavoukovitým druhům. Jejich přirozeným prostředím je domácí prach. Mají rádi vlhko a teplo, zejména v podzimním a zimním období. Roztoči se živí pokožkou a jejich výkaly a nohy jsou pro spoustu lidí silnými alergeny. Naštěstí existuje několik účinných způsobů, jak se s těmito otravnými organismy vypořádat. Jedním z nich je častější větrání postelí a polštářů. Roztoči jsou citliví na teplotu. Nízká teplota způsobuje jejich rychlé odumírání. Abychom se zbavili škodlivých organismů, je vhodné nejen často větrat v celé místnosti. Doporučuje se prát na vyšší teploty. Roztoči zemřou, pokud je vypereme na 60 stupňů. 

Mohlo by vás zajímat:  Postel pokládáme za místo relaxace a bezpečí, přitom v ní na nás číhají nepřátelé
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pozor, pokud jste alergik 

Roztoči jsou pro alergiky velmi nebezpeční. Z tohoto důvodu je nutné dbát na hygienu podestýlky a pravidelně ji měnit. Důležitý je také materiál, ze kterého je ložní prádlo vyrobeno. Syntetické polštáře jsou šetrnější k roztočům než třeba bavlněné. Čištění postele je důležité. Postel byste měli aspoň jednou měsíčně vysávat. Roztoči mohou mít negativní dopad na naše zdraví. Pokud jste na roztoče alergičtí, bude pro vás účinným řešením speciální typ podestýlky. V posteli byste se po ranním probuzení měli cítit uvolněně a svěže. Již víme, při jaké teplotě roztoči umírají, co je může zabít a jak s nimi bojovat. Nyní zbývá jen vzít věci do vlastních rukou. Děláte to pro své vlastní zdraví, proto stojí za to brát uvedené tipy vážně.

Přidat na Seznam.cz