Vana1

Vyčistit vanu je někdy nadlidský úkol. Ovšem levné domácí prostředky zaručeně zaberou

Vyčistit vanu může být pořádné peklo. Voda i kosmetické přípravky, které v ní používáme, dokážou utvořit velmi tvrdohlavé nečistoty a usazeniny, se kterými může být obtížné si poradit. Potýkat se můžete s vodním kamenem, usazeninami mýdla a dalšími nečistotami. Pokud si nevíte rady s odolnou špínou, vyzkoušejte místo kupovaných čisticích prostředků naše přírodní a levné metody, které budou zaručeně účinnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen

Jestli se potýkáte s vodním kamenem usazeným na vaně, vezměte na pomoc citronovou šťávu. Nejprve vymačkejte šťávu z celého citronu. Do této směsi přidejte polévkovou lžíci teplé vody, tím získáte vynikající čisticí přípravek na vodní kámen. Touto směsí namočte hadr, kterým budete vanu umývat. Směs neoplachujte, nechte ji působit po celou noc. Je tedy ideální nanášet ji až po večerním koupání. Ráno už stačí jen vzít kartáček, vyčistit znovu vanu a spláchnout přípravek spolu se všemi nečistotami.

Mohlo by vás zajímat:  Zářivě lesklé příbory a perfektně ostré nože jsou pýchou každé kuchyně. Pečujte o ně správně

Mýdlové sraženiny

Možná vás to překvapí, ale s mýdlovými sraženinami si perfektně poradí šampon určený k mytí vlasů. Pokud se vám je tedy nedaří dostat z vany, chopte se šampónu a pusťte se do úklidu. Jediné, co musíte udělat, je nanést na vlhkou houbičku či kartáček pár kapek šamponu a vyčistit vanu stejným způsobem, jako kdybyste na houbičce měli speciální čisticí prostředek. Po vyčištění stačí vanu jen opláchnout vodou a je umyto.

Zdroj obrázku: Freepik

Kapky vody

Trápí vás neustálý výskyt zaschlých kapek vody, které vypadají na vaně nevzhledně, jenže je problém je dostat pryč? I zde je snadná pomoc. Naneste na mokrý hadr nebo houbičku hladkou mouku a zaschlé kapky vody jemně třete. Mouka se dokáže kapek zbavit úplně. Pak už stačí jen zapnout sprchu a odstranit zbytky mouky. Zjistíte, že kapky vody jsou pryč. Jestli máte pocit, že se na vaně drží voda až příliš, potřete ji voskem určeným na auta. Voda tak bude po vosku klouzat.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-bathtub/
Přidat na Seznam.cz