Na topnou sezónu se vyplatí připravit. Kvůli jedné chybě si zbytečně ničíme zdraví

Na topnou sezónu se vyplatí připravit. Kvůli jedné chybě si zbytečně ničíme zdraví

Zima je tady a s ní je spojeno mnoho změn v domě i na zahradě. Topná sezóna je pro domov zvláštním obdobím, na které byste se měli každý rok řádně připravit. Jakmile hřejivé deky přestanou stačit a budete chtít zapnout topení, měli byste udělat pár základních kroků, aby fungovalo správně a efektivně.

Špinavé radiátory jsou nebezpečné!

Nezáleží na tom, co používáte při vytápění svého domova. Radiátory, kamna i elektrická topidla jsou zařízení, která většinou zapomínáme čistit. To je ovšem velká chyba. Během léta si na to obvykle vůbec nevzpomeneme, a proto jsou v zimě velmi špinavé. Jakmile se zahřejí, všechny nečistoty se přesunou do vzduchu a budou negativně ovlivňovat naše zdraví. Z tohoto důvodu mají na začátku topné sezóny většinou alergici špatné období. Před začátkem topení se proto vyplatí vše důkladně vyčistit, abyste se vyhnuli nepříjemným zdravotním potížím.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nejsme v bezpečí. Znečištěný vzduch je katastrofa pro zdraví, řešením jsou rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Co budete při čištění radiátorů potřebovat?

Než se do něčeho pustíte, měli byste si připravit přípravky a pomůcky, které vám to ulehčí. Jedině tak se s nečistotami vypořádáte rychle, efektivně a bez obtíží. Na čištění můžete použít obyčejný hadřík, ale nevyčistíte s ním radiátor důkladně. Na těžko dostupná místa se vyplatí použít speciální kartáč na radiátor. Díky zvláštnímu tvaru se dostanete na všechna místa, která chcete mít skutečně čistá, a zároveň se nebudete zbytečně dřít.

Mohlo by vás zajímat:  Závěsy v interiéru dotváří útulnou atmosféru. Se správnou péčí budou roky krásné

V případě kachlových kamen budete potřebovat brusné rukavice, které absorbují prach tím, že ho přitahují jako magnet. Tvar rukavice vám navíc umožní snadno vyčistit nejen rovné povrchy, ale také trubky nebo kohoutky, které by jinak zůstaly znečištěné. Z prostředků byste si obecně měli připravit univerzální čistič, ale také odmašťovací prostředek, který vám pomůže s mastnotou nebo vlhkostí. Díky tomu vyčistíte i nejšpinavější povrchy a užijete si začátek zimy bez kašlání, škrábání v krku a bolestí hlavy.

Zdroj: https://woodac.com/article/tips-prepare-hvac-system-heating-season
Přidat na Seznam.cz