Vinylové podlahy mohou vydržet roky krásné. Stačí je pravidelně udržovat jednoduchým způsobem

Vinylové podlahy mohou vydržet roky krásné. Stačí je pravidelně udržovat jednoduchým způsobem

Vinylové podlahy byly před několika lety velmi módní záležitostí. Do bytu, nebo dokonce domu si je vybírala spousta lidí. Vinylový materiál je velice odolný. Dodnes jsou populární, jejich vzhled je originální, snadno se o ně pečuje a také nejsou tolik drahé. Snadno se čistí, údržba je levná a jednoduchá, a pokud vydrží, může vám sloužit roky.

Jak čistit vinylovou podlahu?

Jestli chcete mít vinylovou podlahu dlouho, musíte se o ni starat. Základem budou kvalitní čističe na podlahy, ale můžete si vybrat také mezi domácími prostředky, které najdete doma. Některé podlahy se mohou snadno poškodit, například když stěhujete nábytek. Proto si dávejte pozor, jak nábytek posouváte a jestli podlaha není poškozená. Snadno se objeví důlky nebo jiné poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou zbavit domácnost nadměrné vlhkosti a předejít tvorbě plísní

Na podlahu by neměl patřit žádný těžký nábytek. Pod takový vždy dejte alespoň kousek koberce nebo rohožky. Vinylové nebo dřevěné podlahy se čistí velmi snadno. Nepotřebujete na ně zvláštní prostředky. Třikrát týdně podlahu zameťte a vytřete vodou. Díky úklidu se zbavíte nečistot a prachu a podlaha bude vypadat dlouho jako nová.

Zdroj obrázku: Freepik

Jako prostředek využijte jablečný ocet

Jako čisticí prostředek můžete využít například jablečný ocet. Je to skvělý prostředek právě na vinylové podlahy. Odstraní nečistoty, prach a na povrchu neuvidíte usazeniny. Namíchejte sklenici octa s teplou vodou, namočte hadřík a vytřete podlahu. Pokud je podlaha hodně znečištěná, můžete do směsi přidat ještě mycí prostředek. Na škrábance můžete využít jojobový olej, který je odstraní.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky podpoří sansevieru v růstu. Brzy se objeví nové a krásné listy

Pokud na podlaze najdete skvrny, můžete je odstranit pomocí jedlé sody a vody. Měkkým hadříkem pak skvrny pomalu odstraňte, dokud nezmizí. Jestli najdete už zaschlé a starší skvrny, použijte měkký kartáč a jedlou sodu. Barvy na vlasy nebo řasenka se z podlahy těžko odstraňují. K odstranění postačí jen kvalitní vodka a bavlněný hadřík.

Zdroj: https://www.carpetone.ca/flooring-guide/care-and-maintenance/care-for-vinyl
Přidat na Seznam.cz