Interior Painting Roller Worker Background Home Remodeling Concept

Na malování bytu se pečlivě připravte a ozbrojte se trpělivostí a dobrou náladou

Rekonstrukce domu nebo bytu vyžaduje mnohdy najímání odborníků, kteří budou přesně vědět, co mají dělat. Jestli se ale rozhodnete vymalovat místnosti sami, je dobré se na to předem připravit, abyste věděli, kde se může stát chyba nebo se něco pokazit. Připravte se hlavně na spoustu prachu a nepořádku.

Jestli chcete sami malovat, připravte se na možné nehody

Malování bytu, to není jen vzít do ruky váleček a vymalovat všechny stěny. Pokud je na nich jiná vrstva barvy nebo jich je tam více, je nutné zeď oškrabat. To je velmi náročné a vyžaduje to spoustu času. Jestliže jste z místnosti odstranili všechen nábytek, tak máte práci o dost lehčí. Jestli nábytek musel zůstat, je důležité ho pečlivě přikrýt foliemi, aby se na něj nedostala žádná barva.

Mohlo by vás zajímat:  Zachovejte sytou barvu svého oblečení za pomoci běžných kuchyňských surovin

Věci, které se dají vložit do krabice, uložte a odneste na jiné místo. Ušetříte si mnoho starostí a nebudete muset hlídat, abyste do něčeho nekopli nebo nezakopli. Čím méně předmětů v místnosti zůstane, tím lépe. Zásuvky zajistěte páskou a folií, aby se do nich nedostala barva, stejně jako lišty nebo okenní rámy. Jestli je to možné, zajistěte si dovolenou nejen pro sebe, ale také pro ostatní členy rodiny, aby se vám při práci nepletli. Děti pošlete k babičce a partnera či partnerku můžete „využít“ jako parťáka při práci.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný záchod vyřeší jednoduchý trik, který málokdo zná. Během chvíle bude toaleta znovu funkční
Zdroj obrázku: Freepik

K malování budete potřebovat kvalitní válečky a také štětky

Jestli budete malovat poprvé, bude dobré se v obchodě poradit, jaké válečky budou nejvhodnější. Pokud budete malovat také strop, je nutné mít váleček, který kolem sebe nebude stříkat barvu. Nerovné povrchy nejlépe zamaluje váleček, který je z odolného materiálu. Během malování tak nebudete muset běhat nakupovat další důležité komponenty.

Pokud se chystáte postupně vymalovat celý byt nebo dům, je nutné si připravit místnosti, ve které si odpočinete, dáte kávu a na chvilku zapomenete na to, kolik práce máte ještě před sebou. Malování neberte jako povinnost, ale jako možnost naučit se něco nového a jako zábavu. S pozitivním myšlením budete mít vymalováno mnohem rychleji.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2017/11/24/smarter-living/the-right-way-to-paint-your-apartment-according-to-a-pro.html
Přidat na Seznam.cz