Eukalyptový olej zažene jarní chřipku i revmatické bolesti. Během koupele dopřeje opravdový relax

Eukalyptový olej zažene jarní chřipku i revmatické bolesti. Během koupele dopřeje opravdový relax

Esenciální oleje nám pomáhají překonat různá onemocnění a mohou být užitečné také v kosmetice nebo při domácím čištění. Mezi všemi vyniká nejvíce asi eukalyptový olej, jehož vůně je jistě všem velmi známá. Na jaře, když na nás útočí různé infekce, nám může pomoci s překonáváním nemocí.

Něco o eukalyptovém oleji

Vyznačuje se intenzivní vůní, někteří ji vnímají jako velmi silnou a až moc aromatickou, někteří ji naopak považují za velmi příjemnou a uklidňující. Když ale zvážíme veškeré výhody, které eukalyptový olej má, a bohatý obsah prospěšných látek, určitě stojí za to ho mít po ruce. Eukalyptový olej obsahuje cineol, eukalyptol, limonen, pinen a cymen. Díky nim má tento olej protizánětlivé, analgetické, adstringentní a relaxační účinky.

Problémy se spánkem bývají u lidí stále častější. Ovlivňují naši celkovou pohodu, ale i výkon během dne. Eukalyptový olej nám s tímto problémem může pomoci. Stačí, když na polštář kápneme jednu kapku oleje a druhou dáme na pyžamo. Taková aromaterapie vám může pomoci usnout rychleji a díky tomu přispět vaší duševní pohodě.

Mohlo by vás zajímat:  Když se baterie v koupelně a kuchyni nelesknou, je na vině nejznámější chyba. Napravit ji pomůže obvaz z domácí lékárny
Zdroj obrázku: Freepik

Eukalyptový olej nám pomůže s infekcí a revmatickými bolestmi

I když na jaře začnou stoupat teploty a slunce příjemně hřeje, nemoci nás mohou napadat stejně jako v zimě. Nejčastější nemoc, která se může objevit, je chřipka. Jejími hlavními příznaky jsou rýma a kašel. Někdy tyto příznaky odejdou samy, ale někdy musíme našemu tělu pomoci. Skvělá pomoc může být ve formě eukalyptového oleje. Pár kapek přidejte do horké mísy a pár minut se nad ní napařujte. To vám příjemně uvolní rýmu.

Revma je nemoc, která se vyskytuje už i u mladých lidí. Zmírnit revmatické bolesti můžete pomocí masti z kokosového oleje a eukalyptového oleje. Tuto směs aplikujte na bolavá místa. Pokud nemáte kokosový olej nebo si rádi užíváte horkou koupel, můžete si udělat i takovou kúru. Do teplé vody nakapejte eukalyptový olej. Tato lázeň vám pomůže nejen s bolestmi, ale také uklidní po vyčerpávajícím dni.

Zdroj: https://www.sonomalavender.com/blogs/news/eucalyptus-oil-benefits-and-uses
Přidat na Seznam.cz