Bramborová mouka zachrání důležitou schůzku a kromě toho se v domácnosti neztratí

Bramborová mouka zachrání důležitou schůzku a kromě toho se v domácnosti neztratí

Bramborovou mouku můžete využít nejen v kuchyni, ale bude se hodit také v boji proti špatné pleti nebo jako odstraňovač skvrn, který si poradí i s těmi nejhoršími. K pokožce je šetrná, nevzniknou žádné póry a můžete ji vyzkoušet také na ekzém. Hodí se i na vlasy.

Hledáte účinný prostředek na nečistoty? Zkuste bramborovou mouku

Můžete ji použít dokonce místo pudru na obličej nebo jako suchý šampon, pokud máte hodně mastné vlasy a nemáte po ruce správný šampon. Jestli tedy potřebujete vyjít například ven na schůzku, došel vám šampon a suchý nemůžete najít, zkuste mouku. Stačí ji jemně vmasírovat do vlasů, když máte ohnutou hlavu nad vanou. Tři minuty počkejte a poté vlasy vykartáčujte.

Mohlo by vás zajímat:  Při home office je důležité nastavit pravidla a jasné hranice mezi prací a osobním životem

Bramborový škrob má takovou vlastnost, že absorbuje tuk z vlasů a dodá jim objem i nadýchanost. Na tmavé vlasy ještě do mouky přijdete kakao nebo skořici. Tím dodáte vlasům také příjemnou vůni a mouka nebude na vlasech vidět. Odstraní skvrny od oleje nebo másla na oblečení. Nechte ji na nečistotě několik minut a poté vyklepněte. Bramborová mouka skvěle nahradí také pudr na obličej nebo ji můžete nasypat do laku na nehty, pokud chcete matnou barvu. Ze světlých stěn dokáže odstranit skvrny a vylepší také palačinky

Mohlo by vás zajímat:  Semiš je krásný a oblíbený, vyžaduje ale pravidelnou péči. Není na ní ovšem nic těžkého
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si masku z bramborové mouky a jogurtu

Pokud trpíte na podrážděnou pokožku, můžete si doma vyrobit pleťovou masku, která pokožku zklidní. Stačí smíchat přírodní jogurt s bramborovou moukou, nanést na obličej a několik minut počkat. Poté si obličej opláchněte a je hotovo. Ještě předtím, než se vrhnete na malování stěn, můžete stěny posypat bramborovou moukou. Nejdříve je ale vysajte od prachu a nečistot.

Bramborovou mouku můžete použít také do těsta na knedlíky nebo palačinky. Budou díky tomu jemnější. Můžete si společně s dětmi vyrobit domácí želé z ovocné šťávy a bramborové mouky. Je součástí také pudinků a k jejich výrobě nebudete potřebovat žádné umělé látky ani zahušťovadla.

Zdroj: https://www.ruralsprout.com/uses-for-potatoes/
Přidat na Seznam.cz