Mycí prostředek dokáže mnohem víc než jen umýt nádobí. Inspirujte se jeho netradičním použitím
Ať už používáte mycí prostředek jakékoliv značky, určitě je škoda uplatňovat jeho účinky jen v kuchyni při mytí nádobí a pracovní desky. Dokáže totiž nahradit spoustu dalších čisticích prostředků, čímž vám ušetří mnoho peněz a místa v koupelnové skříňce. Využijte naplno potenciál prostředku na nádobí a zatočte se skvrnami na oblíbených teniskách, špinavé podlaze nebo umaštěném tričku. Použití je jednoduché a díky šetrnému složení můžete do likvidace skvrn a flíčků zapojit i nejčastější pachatele těchto nečistot – vaše ratolesti.
Na péči o obuv nepotřebujete arzenál speciálních prostředků
Někdo špinavé boty jednoduše hodí do pračky a nechá ji dělat svou práci. Tím ale dochází k opotřebení materiálu a velmi neoblíbenou činností následující po vyprání se stává rozmotávání tkaniček. Tomuto lze předejít ručním mytím pomocí prostředku na nádobí. Přidejte pár kapek do malé misky s teplou vodou a hadříkem jemně očistěte celou plochu boty. Podrážky si nechte na konec, bývají znečištěné nejvíce. Pokud jste absolvovali túru v bahnitém terénu, bude potřeba roztok průběžně obměňovat.
Stejně dobře si mycí prostředek poradí i s mastnými skvrnami na oblečení, se kterými se s příchodem grilovací sezóny setkáváme čím dál častěji. Na postižené místo naneste několik kapek nezředěného přípravku a nechte působit 10–15 minut. Poté jemně omyjte a vyperte v pračce.
Příroda vám za něj poděkuje
Skvělým parťákem vám bude i v péči o rostliny. Smíchejte pár kapek přípravku na mytí nádobí s vodou a nalijte do rozprašovače. Vzniklým roztokem pravidelně osvěžujte listy vašich květin, na které nebude usedat prach a jiné nečistoty. Skvěle pečuje také o přírodní materiály, mezi které patří například žula nebo mramor. Pokud máte pracovní desku v kuchyni právě z těchto hornin, prokážete jim největší službu čištěním pomocí šetrného přípravku na mytí nádobí.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a22511/new-uses-for-dish-soap/