Řezané pivoňky vydrží ve váze déle čerstvé díky správnému řezu

Řezané pivoňky vydrží ve váze déle čerstvé díky správnému řezu

Patří mezi jedny z nejhezčích trvalek. Když přijde jejich sezóna, všichni pěstitelé po nich šílí. Bohužel kvetou jen chvíli, a jakmile si je natrháte do vázy, rychle vadnou. Váza plná velkých květů je jistě nádherná, ale je potřeba se o ně starat a udržet je co nejdéle čerstvé.

Kdy se vydat na sběr květin?

Znát čas pro sběr jakékoliv plodiny na zahradě je zásadní. U květin je potřeba se těmito termíny řídit, protože si tím zajistíte více času, po který vydrží řezané květiny krásné. Jakmile uvidíte, že vaše pivoňky kvetou, dívejte se po poupatech, která se teprve začínají rozevírat. Tím si zajistíte, že se květy budou rozevírat až u vás doma.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka na nádobí si zaslouží pravidelnou péči, jedině tak bude stále čistá a voňavá

Květiny udrží déle čerstvé ranní sběr. Je to kvůli tomu, že během dne se poupata rozevírají a následně i velmi rychle vadnou. Stejně tak se vyvarujte řezu ještě zavřených poupat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak seříznout rostlinky, abychom je nepoškodili?

Každý florista vám řekne, abyste při řezu květin použili ostré nůžky, díky tomu nedojde k destrukci stonků. Kdybyste je poškodili, stonek by nemohl nasávat vodu a živiny. Snažte se proto mít ostré nůžky a řezat stonky pod úhlem 45 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Udržet bílé tenisky stále krásné vyžaduje úsilí. S našimi triky budou zářit jako nové

Správná péče o krásky ve váze

Nemusíte si hned pořizovat zahrádku, abyste mohli mít doma pivoňky. Buď si je zasaďte do truhlíku, nebo si je kupte v květinářství. Určitě každý si chce zachovat květiny co nejdéle krásné a voňavé, proto se podívejte na následující rady.

Než dáte květiny do vázy, seřízněte stonky o centimetr. Každý den vyměňujte vodu a vždy trochu stonky seřízněte. Nezapomínejte ani na výživu květin. A opravdu nikdy nedávejte květiny na přímé světlo, kde budou trpět. Dobře si rozmyslete, jak květiny použijete, protože nemusí nutně být pouze ve váze na stole. Tyto nádherné květy se vyjímají ve svatebních kyticích jako symbol romantiky a lásky.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/flowers/perennials/how-to-keep-peonies-fresh/
Přidat na Seznam.cz