Zehlicka1

Pro čistou žehličku není nutné kupovat drahé přípravky. Nejlépe funguje to, co máme všichni doma

Vyčistit dokonale žehličku, kterou se vám podařilo spálit nebo je jednoduše zašpiněná používáním, není vůbec jednoduché. Přitom se jedná o vysoce praktickou, funkční a snadno použitelnou věc, u které rozhodně chcete, aby byla v pořádku. Dnes se podíváme na to, jak pomocí jednoduchých metod získat znovu nádherně čistou žehličku, se kterou se vám bude velmi snadno pracovat, a nebudete se muset obávat poškození svého oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždy ji odpojte ze zásuvky

Hlavním pravidlem, které za žádných okolností nesmíte porušit, je odpojit přístroj ze zásuvky, než začnete s čištěním. Musíte to zkontrolovat, než zahájíte jakékoli činnosti. Nemusíte také hned sahat po hotových čisticích prostředcích z obchodu, protože v tomto případě mohou mnohem více ublížit než pomoci. Raději se spolehněte na osvědčený ocet, destilovanou vodu a kuchyňskou sůl. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá indukční deska je ozdobou každé moderní kuchyně. Díky domácím prostředkům bude jen zářit

Jak využít přírodní složky na dokonalé vyčistění?

Jednou z metod, kterou můžete využít a skvěle funguje, je použití směsi octa se solí v poměru 1 : 1. Poté opatrně vyčistěte žehlicí plochu přístroje měkkým hadříkem, který v této jednoduché směsi namočíte. Když se vám podaří odstranit všechny nečistoty, důkladně povrch omyjte destilovanou vodou. Některé ženy navrhují žehličku předtím trochu zahřát, ale nemusíte to dělat, pokud se obáváte, že tam připečete hadřík nebo se popálíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na parní otvory?

Ocet je velmi užitečný, i když dojde na čištění parních otvorů. Běžně se tam hromadí nečistoty a usazeniny z tvrdé vody. Nejjednodušší je, když vezmete špunty na čištění uší, namočíte je do octa a vyčistíte s nimi otvory na páru. Rozhodně během tohoto procesu nepoužívejte žádné ostré předměty, zejména nože, protože můžete trvale poškodit železnou desku a potom si budete muset koupit úplně novou žehličku, protože s tou stávající už toho moc nevyžehlíte.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron
Přidat na Seznam.cz