Ant 697329 1280

Mravenci jsou užitečný hmyz, který ale v domácnostech není vítaný. Zbavte se jich šetrně

Mravenci jsou velmi užiteční pro ekosystém, avšak mohou způsobit velké škody v domě nebo na zahradě. Existuje mnoho metod, jak se mravenců doma zbavit, některé vůbec nezaberou, jiné jsou ale spolehlivé. Mezi ně patří pevnost z pilin, směs z kvasnic, pelyňku nebo česneku či past z medu. Níže najdete několik tipů a informací o tom, jak tyto pasti na mravence připravit!

Kvasnice

Při zbavování se mravenců pomůže směs na bázi kvasinek. Ve skutečnosti budou k přípravě zapotřebí tři složky – kvasinky, cukr a voda. Kvasinky smíchejte s vodou a cukrem, směs nalijte do láhve s rozprašovačem, nechte hodinu odstát a poté postříkejte napadená místa.

Mohlo by vás zajímat:  Se správným postupem zvládne vymalovat byt každý

Kukuřičná mouka

Dobrým způsobem, jak se zbavit mravenců, je kukuřičná mouka. Tato metoda bude dobře fungovat doma i na zahradě. Důležité je, že to nebude mít negativní vliv na růst rostlin. Napadená místa stačí moukou posypat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bylinky nebo koření

Proti mravencům a jinému hmyzu pomohou čerstvé aromatické byliny a koření. Za tímto účelem lze použít skořici, zázvor, rozmarýn nebo majoránku. Tyto přírodní odpuzovače rozptylte na místech, kde se mravenci vyskytují.

Česnek – tajná zbraň v boji proti mravencům

V boji s mravenci pomůže také česnek. Stačí připravit několik stroužků, rozdrtit je a přidat do sklenice s vodou. Vzniklou směs vlijte do láhve s rozprašovačem a nastříkejte na místa napadená mravenci.

Mohlo by vás zajímat:  Ke štědrovečerní tabuli patří slavnostně prostřený stůl

Med

Pokud se snažíte zbavit mravenců, použijte med! Ačkoliv to může znít paradoxně, použijte jej! Nastražte na talíř med, který mravence přiláká. Mravenci se do něho dostanou, ale ven už nikoliv.

Jedlá soda

V kuchyni neocenitelná soda je také dobrým pomocníkem v boji proti mravencům. Bohatě postačí, pokud ji rozptýlíte v okolí jejich oblíbených cestiček. Pokud nemáte po ruce jedlou sodu, použijte sůl.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz