Klíče pod rohožkou jsou známý fígl, lépe budou schované pod psí boudou nebo v dekoraci

Klíče pod rohožkou jsou známý fígl, lépe budou schované pod psí boudou nebo v dekoraci

Potřebujete nechat sousedům náhradní klíče, aby vám mohli zalít květiny v době, kdy jedete na dovolenou? Rozhodně klíče neukládejte pod rohožku. Tam se dávají od nepaměti a věřte, že nejde zrovna o bezpečnou metodu úschovy. Pokud přemýšlíte, kam klíč uložit, poradíme vám několik důmyslných skrýší, které už nejsou tolik známé. Díky tomu budete mít klíč v bezpečí i pro případ, kdybyste si zabouchli dveře.

Nenápadně mějte klíč na očích

Při schování klíčů je vždy důležité, aby byly na nenápadném místě, ale zároveň jste je vy měli na očích. Jedině tak můžete pravidelně kontrolovat, zda je někdo neodcizil. Jestli budete klíč používat častěji, určitě mu najděte dobře přístupnou úschovu. Pokud bude schovaný pro případ nouze, dejte pozor, aby vás při jeho schování nikdo neviděl. Na jaká místa se hodí klíče schovávat?

Mohlo by vás zajímat:  Dejte sbohem věčně zamlženým oknům. Malá dekorace na parapetu sníží problém na minimum

Dobré místo pro schování klíčů je prostor pod psí boudou. Psi jsou skvělými obránci vašeho území a nikoho nenapadne pod boudu strkat prsty. A už vůbec ne hledat tam klíče. Zloději se budou psí boudě vyhýbat obloukem. A nezáleží na tom, zda máte malého, či velkého psa.

Zdroj obrázku: Freepik

Kam umístit klíče ke vchodu?

Pokud nejste majiteli psa, nezoufejte. Pomoci si můžete například falešným kamenem. Zloději jej budou vnímat jako běžnou dekoraci, zatímco vy dovnitř vložíte klíče. Kámen můžete mít klidně na očích, třeba v květináči nebo volně položený s ostatními dekoracemi, ideálně mezi jinými kameny, a to přímo u vchodových dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak doma provést energetický audit

Opět zde platí jedno důležité pravidlo. Pokud hodláte klíč schovat do této chytré skrýše, dejte pozor, aby vás u toho nikdo neviděl. Pokud patříte mezi kreativní lidi, můžete si snadno vyrobit praktickou skrýš sami. Nezapomeňte, že by měla přirozeně zapadnout buď do okolního prostředí domu, nebo do venkovní dekorace.

Zdroj: https://www.adt.com/resources/hiding-spare-keys
Přidat na Seznam.cz