Mravence z domu vypudí byliny, ocet nebo citron. Účinná je také obyčejná křída

Mravence z domu vypudí byliny, ocet nebo citron. Účinná je také obyčejná křída

Byť jde o lesní tvory, rádi se nám projdou po bytě a stanou se novými nájemníky. Hledají potravu a bezpečí. Nejčastěji je uvidíme, jak si šplhají pro cukr. Nicméně hnízdo těchto tvorečků bývá opravdu velké a zbavit se jich je prakticky nemožné.

Likvidace nežádoucích škůdců

Před samotnou likvidací škůdců se podívejte na jejich průvod. Jakmile zmapujete jejich cestičky, je čas jednat. Existují různé pasti, chemické zbraně, ale hubení mravenců může probíhat i milosrdněji. Poděkovat opět můžeme našim předkům, kteří používali efektivní odpuzovače. Ty fungují na principu rušení feromonových značek.

Mohlo by vás zajímat:  Před colou odborníci varují, některé ženy si ji ale nemohou vynachválit. Znají totiž její tajemství

Určitě máte doma mátu nebo máte možnost si někde natrhat řebříček. Stejný účinek má i cibule, skořice, kari, ocet a citron. V případě, že potřebujete ošetřit větší prostor, ale nechcete používat chemii, pak si vyrobte přípravek z kvasnic s medem nebo cukrem. Tyto suroviny nasměrují záškodníky jinam.

Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se zacházet s křídou

Možná máte doma starou bílou křídu a nevíte, co s ní. Bílá křída představuje účinného bojovníka a stačí, když s ní nakreslíte na zem čáry. Látka, která funguje jako odpuzovač, je uhličitan vápenatý. A pokud máte i zahradu, kde řešíte stejný problém, stačí okolo rostlin rozsypat rozdrcenou křídu. Nejenže se zbavíte mravenců, ale ani slimáci nebudou chtít přejít ostré hrany křídy.

Mohlo by vás zajímat:  Kovové regály do domácnosti? Proč ne!

Účinná prevence v domácnosti

Tak jako u všeho je základem úklid. Tím značně omezíte vznik vlhkosti, plísně, nepřilákáte si domů nežádoucí škůdce a nebudete terčem pro různá onemocnění. Jelikož v kuchyni často pracujeme s jídlem, snažte se nikde nenechávat zbytky. Sypké potraviny přesypejte do skleněných nebo plastových nádob (lepší jsou skleněné).

Papírové sáčky snadno podléhají plísni a rozkladu a především nejsou odolným protivníkem proti kusadlům škůdců. Pravidelně vše prohlížejte a nedělejte si zbytečně velké zásoby. Jakmile uvidíte novou cestičku, využijte výše uvedených přípravků a pokračujte dál.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz