Čalounění doma i v autě bude stále zářit čistotou. Stačí použít jednoduchou metodu

Čalounění doma i v autě bude stále zářit čistotou. Stačí použít jednoduchou metodu

Čalouněný nábytek vypadá velmi hezky, je ale nutné se o něj starat, protože jinak bude brzy ošoupaný, a pokud na něm necháte skvrny, brzy ho budete muset vyměnit za nový. K čištění ale nepotřebujete drahé prostředky, bohatě postačí hadřík, mycí prostředek a další domácí suroviny, které najdete doma.

Důležité je nadšení a chuť do práce

Jestli chcete vyčistit čalouněný nábytek, musíte se především obrnit trpělivostí. Jestli si chcete pomoci od skvrn a mít čisté například auto, budete potřebovat jen několik věcí. Je to vysavač, velká houba, mísa, jedlá soda, kyselina citronová, odstraňovač skvrn z obchodu, suchý hadřík a prostředek na mytí nádobí.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je pouze následek problému. Vsaďte proto na účinnou prevenci

Jedlá soda společně s kyselinou citronovou jsou skvělými prostředky na čištění čalounění. Můžete je použít k úklidu celého domu, poradí si s vodním kamenem nebo ucpaným odpadem. Jedlou sodu si můžete koupit v několika formách, skvěle odstraňuje skvrny od kávy, čaje nebo krve. Funguje také jako bělidlo a hodí se tak na záclony nebo ubrusy. Kyselina citronová má podobné vlastnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat při čištění čalounění?

Nejdříve z auta vyndejte všechny předměty, které by mohly překážet. Je důležité mít co nejvíce prostoru, aby se vám dobře pracovalo. Nejprve celý prostor vysajte. Dejte na trubku vysavače úzkou špičku a odstraňte nečistoty na místech, kam se jinak nedostanete. Špičku následně vyměňte za širší a vysajte veškeré čalounění. Na čalounění nasypte jedlou sodu, která odstraní zápach a také skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Špinavé spáry kazí vzhled celé koupelny. Obnovte jejich zářivou čistotu snadno a rychle

Sodu nechte působit asi 15 minut a poté všechno vydrhněte houbičkou namočenou ve vodě. Do misky pak dejte teplou vodu, přidejte mycí prostředek a dvě lžičky kyseliny citronové. Tato směs skvěle funguje jako odstraňovač skvrn a také čalounění osvěží. Pokud máte v autě skvrny staršího data, můžete použít přímo odstraňovač skvrn, který smíchejte s kyselinou citronovou. Nakonec čalounění nechte uschnout.

Zdroj: https://rescuemytimecleaningservice.com/house-cleaning-tips/diy-how-to-make-your-own-homemade-upholstery-cleaner/
Přidat na Seznam.cz