Ten nejlepší čistič pro celou kuchyni si snadno vyrobíte. Postačí k němu tři jednoduché ingredience

Moderní a praktická, to je indukce. Vyžaduje ale speciální péči, aby byla roky krásná

Indukční varné desky jsou velmi oblíbené především v posledních letech. Jsou praktické, snadno se umývají, ale musíte dávat pozor, čím je umýváte. Jsou velmi moderní a je důležité udržovat je v čistotě. Veškeré nečistoty jsou na nich vidět, a pokud jedno čištění vynecháte, už to může být velký problém.

Na čištění používejte měkké hadříky

Indukční deska je možná praktická na vaření, je ale nutné čistit ji prostředky, které ji nepoškrábou ani jinak nepoškodí. Přečtěte si, jaké prostředky jsou vhodné a jak správě indukční desku čistit, abyste na ní mohli vařit bezpečně. Na čištění používejte jemné materiály, hlavně co se týče hadříků a dalších čisticích prostředků. Na desce bude vidět každá nečistota, ať je to pára, nebo obyčejná voda.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od kávy už nebudou problém. Se správným postupem zmizí beze zbytku

Pořiďte si hadřík z bavlny nebo mikrovlákna, ale bude stačit i obyčejná houbička. Používejte ovšem jen její hladkou část, zkusit můžete také papírový ručník, ale není to ekologická varianta, protože jich spotřebujete příliš mnoho. Pokud špína zaschla, bude těžší ji odstranit, ale ne nemožné. Dávejte si pozor na ostré předměty, které mohou desku poškodit. Nepoužívejte drátěnky, hrubou stranu houbičky nebo tvrdý plast.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na prostředky, které jsou vhodné

Nejde přitom jen o hadříky, kterými indukci utíráte. Musíte vybírat i správné prostředky na čištění. Čisticí prášky nebo prostředky na bázi chloru nejsou vhodné, protože jimi můžete desku poškodit. Indukce obsahuje povlak, který ji chrání, a nevhodnými prostředky byste ji poškodili. Nečistoty posbírejte hned, jakmile trochu vychladne deska. Vhodná bude papírová utěrka.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá kuchyně je základem každého domova

Při každodenním čištění pomůže čistič na okna – stačí ho rozetřít po celé ploše a vyleštit desku suchým hadříkem nebo papírovými utěrkami. V obchodech najdete speciální přípravky, které jsou vhodné na indukci. Můžete je najít ve formě spreje nebo krému. Snadno se nanášejí na povrch a jsou takového složení, které chrání strukturu indukce.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-ways-to-clean-an-induction-hob/
Přidat na Seznam.cz