Gumové rukavice je důležité správně nasadit. Poté se žádné agresivní prostředky k pokožce rukou nedostanou

Gumové rukavice je důležité správně nasadit. Poté se žádné agresivní prostředky k pokožce rukou nedostanou

Gumové rukavice jsou velmi užitečné a někdy nutné během čištění. Chrání pokožku rukou před škodlivými účinky chemických látek. Ukazuje se, že jejich nesprávné použití může být také velmi nebezpečné. Máma chemička, známá internetová influencerka, poskytuje několik rad ohledně tohoto problému.

Škodlivé čištění

Čištění v domácnostech nebo apartmánech je možné i bez speciálních čisticích prostředků – pro mytí koupelnových kohoutků, povrchů nebo prachu budou fungovat mírné, někdy přírodní přípravky. Chceme-li však důkladně vyčistit silně kontaminovaná místa (například spálenou troubu, rez), musíme použít „těžší kalibr“. Tyto prostředky ale dráždí pokožku rukou nebo nehtů a mohou je zanechat v hrozném stavu.

Mohlo by vás zajímat:  Věčný prach dává při úklidu zabrat, s pár triky se ho zbavíte efektivněji

Ne každý ví, že domácí chemie, pravidelně stříkaná v obytných prostorách, má také negativní vliv na zdraví členů domácnosti. Obsahuje škodlivé sloučeniny, jako jsou fosforečnany, amoniak, louh, fenoly nebo formaldehyd. Kromě toho jsou silně žíravé a můžou způsobit vážné podráždění pokožky. Jen několikaminutové vdechování má často za následek bolesti hlavy nebo slabost.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné nasazení rukavic

Gumové rukavice přilepené k ruce pod vlivem korozivní chemie mohou způsobit bolestivé podráždění, nebo dokonce popáleniny. Sylwia Paneková, známá jako Mama Chemik, propaguje přírodní čisticí prostředky a podporuje úspornost, život bez plastů a v harmonii s přírodou. Na Instagramu ji sleduje více než 94 000 uživatelů, kteří čerpají nápady, jak na efektivní a bezpečný úklid.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s plísní nadobro. Nemilosrdně se jí zbavte a zabraňte jejímu návratu

Před časem Mama Chemik zveřejnila příspěvek, kde vysvětlila, jak správně nasadit čisticí rukavice, aby se předešlo nebezpečným následkům. Ukazuje se, že dodatečná ochrana před kontaktem korozivních látek s pokožkou je zabalení jejich manžety. Věděli jste, že při správném nošení čisticích rukavic se manžety zabalí? Potom, pokud zvednete ruku, voda nebo čisticí prostředek, které stékají z rukavice, spadnou do manžety, ne k vaší ruce. Pokud jste čistili nějakou žíravou látku, mohlo by to zachránit vaši pokožku před podrážděním, nebo dokonce popáleninami.

Zdroj: https://www.yourglovesource.com/blogs/glove-knowledgebase/43943233-how-to-put-on-nitrile-and-latex-gloves
Přidat na Seznam.cz