Množství vyhozeného jídla je alarmující. Šetřit s potravinami je přitom snadné

Množství vyhozeného jídla je alarmující. Šetřit s potravinami je přitom snadné

Každá rodina vyhodí každý rok několik tun jídla, které nestihne uvařit, sníst nebo jinak zužitkovat. Jedná se o jídlo v hodnotě několika tisíc korun. Jestli chcete ušetřit nejen peníze, ale také jídlo samotné, je nutné nakupovat potraviny tak, abyste opravdu kupovali jen ty, které potřebujete a u nichž budete mít jistotu, že je nevyhodíte.

Neplýtvejte jídlem ani penězi

Existuje několik zásad, které je nutné dodržovat, pokud se chystáte na nákupy. Jako první je nutné chodit nakupovat s plným žaludkem. Jestli budete chodit hladoví, je jistota, že budete nakupovat potraviny, na které máte v tu chvíli chuť, ale až je přinesete domů, možná je hodíte do lednice a zapomenete na ně.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění trouby může být opravdu snadné. Stačí znát ty správné triky

Další zásadou je, že je dobré chodit do obchodů pouze s nákupním seznamem. Ulehčíte vám to nakupování a také ušetříte hromadu času procházením všech regálů. Pokud chodíte nakupovat do stejného obchodu, snadno si osvojíte, kde co mají. Proto se váš nákup urychlí a vy budete mít v košíku pouze potraviny, které opravdu potřebujete k vaření.

Zdroj obrázku: Freepik

Třiďte potraviny podle data a vařte ekonomicky

Víte, že v obchodech řadí potraviny a zboží podle data jeho spotřeby? Udělejte to také doma. Tím, že budete starší jídlo posouvat v lednici dopředu, ušetříte mnoho potravin, které byste jinak vyhodili. Dávejte si starší jogurty na oči a ty nově nakoupené dejte dozadu, abyste je nesnědli dříve. Neuvěříte, kolik tím můžete ušetřit jídla nebo peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Nádobí z teflonu a nerezové oceli vyčistí domácí prostředky bez poškození

Důležité bude také ekonomicky a ekologicky vařit. Pokud budete využívat na vaření všechny potraviny beze zbytku, můžete si uvařit i na více dní dopředu a ušetříte tím spoustu peněz. Jídlo si navíc můžete zamrazit, pokud víte, že ho během dvou dní nesníte. Jestli budete mít zbytky, můžete je využít na kompost. Nakoupené potraviny musíte správně uložit. Ovoce a zeleninu dejte do lednice, vejce by měla zůstat při pokojové teplotě.

Zdroj: https://www.planetforward.org/idea/reduce-food-waste-save-money
Přidat na Seznam.cz