Jarní výhonky řeřichy a ovsa se stanou dokonalou dekorací, ale především výbornou svačinkou

Jarní výhonky řeřichy a ovsa se stanou dokonalou dekorací, ale především výbornou svačinkou

Jarní svátky jsou většinou ve znamení teplého počasí, dobrého jídla a také tradic. Naše jídelní stoly jsou ozdobené větvičkami různých stromů, mnozí si také zasévají první trávu. Nejčastěji na stolech najdete řeřichu, ale zasadit si můžete i jiné druhy. Která rostlina bude vhodná a potěší nejen oko, ale také si ji můžete dát k jídlu?

Zelené dekorace jsou symbolem jara a života

Živé dekorace jsou velmi oblíbené, protože přinesou do vašeho domova radost a život. Teplé počasí společně s prvními květinami zvěstují příchod jara, a proto i na našich stolech najdete různé druhy trav nebo rostlin. Jestli si chcete nějakou vysadit, můžete zvolit nejen řeřichu, ale i jiné druhy. Vlastní pěstování trav a rostlin není složité a budete potěšeni tím, jak rychle ze země vyrostou.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej znovu rozkvete díky správnému hnojivu. Banánová slupka, pivo nebo česnek budou to pravé

Kromě řeřichy tak můžete vyzkoušet také oves. Ovesná semínka dejte do květináče, který naplňte nejen zeminou, ale také pískem. Dejte ho pak na slunné a hlavně teplé místo a pak už jen sledujte, jak semínko roste a mění se. Semínka nezapomeňte zalévat a během několika dní budete mít vlastní ozdobu na stůl hotovou.

Zdroj obrázku: Freepik

V obchodech si můžete koupit sady na pěstování

Oves nemusíte sázet pouze do květináčů, ale poslouží také obyčejný talíř nebo víčko od sklenice. Musíte ale semínka nasypat na vatu nebo vrstvu ligninu. Substrát pak namočte vodou a do něj dejte semínka. Zatlačte je do vaty a dejte na slunné místo. Řeřicha i oves mohou růst zároveň. Můžete si dokonce koupit celé sady k tomu, abyste řeřichu zaseli.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit dokonale koupelnu bývá nadlidský úkol. S šikovnými triky to půjde ale mnohem snáz

V obchodech najdete spoustu takových, které vám pomohou řeřichu vypěstovat. Najdete v nich semínka, nádobu na výsev a také další drobnosti potřebné k vysazení rostlinky. Váš stůl může zářit stejně jako jarní slunce. Přijdete si k ovsu také různé dřevěné dekorace nebo vajíčka, která zavěste na větvičky. Velikonoce pak budou dokonalé.

Zdroj: http://www.heirloom-organics.com/guide/va/guidetogrowingoats.html
Přidat na Seznam.cz