Zbavte se nebezpečné plísně z pračky a postarejte se, aby se už nikdy nevrátila

Zbavte se nebezpečné plísně z pračky a postarejte se, aby se už nikdy nevrátila

Pokud se o svou pračku nebudete starat, může se stát, že i když bude prádlo vyprané, rozhodně nebude čisté nebo bude nepříjemně zapáchat. S tím můžete zatočit několika způsoby, důležité ale bude, abyste pračku pravidelně čistili. Vyskytnout se může nejen rez nebo zápach, ale například plíseň.

Ještě než koupíte chemické prostředky, vyzkoušejte ty domácí

Zkusit můžete například citronovou šťávu a peroxid vodíku. Budete potřebovat 3 litry vody, 1/4 hrnku citronové šťávy a jeden hrnek peroxidu. Vodu dejte do kbelíku, přidejte obě suroviny a promíchejte. Nalijte určité množství do rozprašovače a můžete začít používat. Nejdříve vyčistěte gumové těsnění kolem dvířek pračky, tam se velmi často usazuje nejen špína, ale právě plíseň. Otřete gumu čistým hadříkem nebo houbičkou.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost ve skříni vede k zápachu a plísním. Zachraňte své oblečení před katastrofou včas

Následně musíte vyčistit samotný buben pračky. Můžete nalít zbytek přípravku do komory na prací prášek. Pračku zapněte na dlouhý prací cyklus s horkou vodou. Nakonec buben pračky očistěte do sucha čistým hadříkem. Nezapomeňte čistit také komory v pračce, zvlášť pokud je využíváte častěji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak udržet pračku co nejdéle funkční?

Jestli chcete, aby pračka sloužila dlouho, musíte dodržovat určitá pravidla. Ihned po praní musíte čisté prádlo vyndat a pověsit. Vždy nechte nějakou dobu otevřené dveře od bubnu, aby pračka mohla větrat. Tím zabráníte vzniku plísní. Pravidelně sušte také těsnění kolem bubnu. Dávkovače na prášek a aviváž můžete vyndat a vyčistit pod tekoucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechno nádobí vydrží vysoké teploty. Pozor na druh materiálu i správné použití

Kontrolujte nejen pračku samotnou, ale také její potrubí, jestli není ohnuté nebo jestli v něm nezůstala voda. Pračku byste neměli přetěžovat velkým množstvím prádla, vždy dávejte jen tolik, kolik je uvedeno na pračce, ale můžete i méně. Kontrolujte, jestli máte u oblečení zapnuté zipy, provětrejte také kapsy, protože vypraný papírový kapesník v pračce nadělá velkou neplechu.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/your-washing-machine-may-be-filled-with-bacteria-and-mold-heres-how-to-clean-it-out/
Přidat na Seznam.cz