Mlýnek na pepř má skrytou funkci, o které málokdo ví a usnadní vaření

Mlýnek na pepř má skrytou funkci, o které málokdo ví a usnadní vaření

Mlýnek na pepř nebo sůl se jeví jako jednoduché zařízení. Málokdo ví, že do něj můžeme vložit i jiné suroviny a rozdrtit je. V dnešním článku vám přiblížíme různé funkce tohoto nástroje, který je v mnoha kuchyních nenahraditelný.

Různé přísady

I když je mlýnek na pepř jednoduché zařízení, má také mnoho dalších výhod. Na mletí se však kromě pepře nebo soli hodí i mnoho jiných druhů koření, které lze následně využít pro kulinářské umění. Zkuste například v takovém mlýnku umlít semena fenyklu, sezamu nebo lnu. Tato semínka jsou velmi zdravá a jejich drcené verze mohou být v obchodech někdy zbytečně drahé.

Mohlo by vás zajímat:  Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Možná vás to překvapí, ale v mlýnku můžete mlít i jiné suroviny než jen koření. Zkuste křehké sušenky, které se budou následně hodit jako základ do koláčů nebo dezertů. A v neposlední řadě, pokud vám doma chybí mlýnek na kávu, můžete si jednoduše pomoci a umlít kávová zrna na mlýnku na pepř. Toto praktické řešení vám umožní ušetřit na zbytečných zařízeních.

Zdroj obrázku: Freepik

Skrytá funkce mlýnku

Jak se ukazuje, mlýnek na pepř má často i jednu skrytou funkci. Každý mlýnek na pepř může být velmi jednoduše nastaven. Toto nastavení vám umožní změnit jemnost, na kterou danou surovinu rozemele. Na horní části každého mlýnku naleznete knoflík, který se používá právě k tomuto účelu. Nastavení je velmi jednoduché.

Mohlo by vás zajímat:  Doma pěstovaným kapradinám stačí málo. Hnojivo ze zeleniny jim dodá vše potřebné

Jako první se musíte ujistit, že je mlýnek prázdný. Proto jej otočte vzhůru nohama a vytřeste obsah koření nebo soli nebo jiných surovin. Následně zařízení nastavte dle svého uvážení knoflíkem. Čím více knoflík nebo šroub utáhnete, tím jemněji bude mlýnek mlít. Čím více zase knoflík povolíte, tím hrubší bude výsledné mletí.

Zdroj: https://bestkitchenhacks.com/pepper-mill-hacks/
Přidat na Seznam.cz