Vyhoďte drahé osvěžovače plné chemie a vyrobte si vlastní s oblíbenou vůní

Všichni si přejeme, aby naše domácnost příjemně voněla. A to nejen pro nás, ale také pro naše hosty. Klasické osvěžovače vzduchu ale nejsou nejlepším řešením. Jsou plné chemikálií, které se mohou uvolňovat do vzduchu a které následně vdechujeme. Navíc bývají drahé a neefektivní. Poradíme vám, jak mít vždy svěží domov s pomocí přírodního osvěžovače vzduchu, který si vyrobíte z minima surovin sami doma. Jak na to?

Co budete potřebovat?

Na výrobu si připravte tyto suroviny:

  • dvě sklenice vody,
  • balíček želatiny,
  • lžíci soli,
  • deset kapek potravinářského barviva,
  • asi třicet kapek éterických olejů (např. dvacet kapek bazalkového oleje a osm citronů nebo dvacet kapek pomerančového oleje a pět kapek rozmarýnu),
  • lžíci čisté vodky.
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak postupovat?

Nalijte do hrnce sklenici vody a přiveďte ji k varu. Nasypte želatinu a míchejte lžící, dokud se zcela nerozpustí. Přidejte lžíci soli a následně i další sklenici vody. Poté vmíchejte potravinářské barvivo a vonné oleje dle vašeho výběru. Vše dobře promíchejte. Na závěr přilijte lžíci vodky (ta je nezbytná k uchování trvanlivosti výrobku).

Mohlo by vás zajímat:  Jedni raději město, druzí naopak vesnici. Co je ve skutečnosti lepší pro bydlení

Nalijte horkou směs do lahve, sklenice nebo do vydlabané poloviny pomeranče či grepu. Je jen na vás, co zvolíte. Důležité je, aby to hezky vypadalo a zapadalo do vašeho interiéru. Připravené osvěžovače odložte na několik hodin do chladu, aby želatina ztuhla a vychladla. Dejte želatinový osvěžovač na polici nebo stůl a vychutnejte si doma krásnou vůni po dobu několika týdnů.

Experimentujte

Výše uvedený postup se dá různě obměňovat dle vaší fantazie. Pokud zachováte klíčové ingredience, můžete si pokaždé vyrobit jiný osvěžovač s netradiční vůní. Může posloužit také jako skvělý a netradiční dárek pro vaše blízké. Výhodou je, že se jedná o zcela přírodní produkt, který není nebezpečný ani dětem, ani domácím mazlíčkům a vy jej můžete bez obav používat.

Přidat na Seznam.cz