Professional Hairdresser Applying Hair Spray On Short Hairdo In Beauty Salon

Vyhoďte drahé osvěžovače plné chemie a vyrobte si vlastní s oblíbenou vůní

Všichni si přejeme, aby naše domácnost příjemně voněla. A to nejen pro nás, ale také pro naše hosty. Klasické osvěžovače vzduchu ale nejsou nejlepším řešením. Jsou plné chemikálií, které se mohou uvolňovat do vzduchu a které následně vdechujeme. Navíc bývají drahé a neefektivní. Poradíme vám, jak mít vždy svěží domov s pomocí přírodního osvěžovače vzduchu, který si vyrobíte z minima surovin sami doma. Jak na to?

Co budete potřebovat?

Na výrobu si připravte tyto suroviny:

  • dvě sklenice vody,
  • balíček želatiny,
  • lžíci soli,
  • deset kapek potravinářského barviva,
  • asi třicet kapek éterických olejů (např. dvacet kapek bazalkového oleje a osm citronů nebo dvacet kapek pomerančového oleje a pět kapek rozmarýnu),
  • lžíci čisté vodky.
Mohlo by vás zajímat:  Proti zápachu ve dřezu pomůže důkladné pročištění odpadu
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak postupovat?

Nalijte do hrnce sklenici vody a přiveďte ji k varu. Nasypte želatinu a míchejte lžící, dokud se zcela nerozpustí. Přidejte lžíci soli a následně i další sklenici vody. Poté vmíchejte potravinářské barvivo a vonné oleje dle vašeho výběru. Vše dobře promíchejte. Na závěr přilijte lžíci vodky (ta je nezbytná k uchování trvanlivosti výrobku).

Nalijte horkou směs do lahve, sklenice nebo do vydlabané poloviny pomeranče či grepu. Je jen na vás, co zvolíte. Důležité je, aby to hezky vypadalo a zapadalo do vašeho interiéru. Připravené osvěžovače odložte na několik hodin do chladu, aby želatina ztuhla a vychladla. Dejte želatinový osvěžovač na polici nebo stůl a vychutnejte si doma krásnou vůni po dobu několika týdnů.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na vlasy dodá botám lesk a ochranu

Experimentujte

Výše uvedený postup se dá různě obměňovat dle vaší fantazie. Pokud zachováte klíčové ingredience, můžete si pokaždé vyrobit jiný osvěžovač s netradiční vůní. Může posloužit také jako skvělý a netradiční dárek pro vaše blízké. Výhodou je, že se jedná o zcela přírodní produkt, který není nebezpečný ani dětem, ani domácím mazlíčkům a vy jej můžete bez obav používat.

Přidat na Seznam.cz