Closeup Bees Large Paper Wasp Nest Sunlight

„Ne, na vosí hnízdo k vám na zahradu opravdu nepřijedeme,“ dozvěděl jsem se od hasičů

Potřeboval jsem zlikvidovat vosí hnízdo, tak jsem oslovil hasiče. Celkem jasně a docela rázně mi bylo odpověděno, že s tímhle mi nepomohou. Musím oslovit firmy nebo jednotlivce, kteří se tímto oborem zabývají. Hasiči tu jsou na zcela jiné případy.

Rozhovor s hasičem

Když jsem hovořil se známým hasičem, kterému jsem vyložil své problémy, byl jsem v šoku. Myslel jsem si, že v případě pro mě nebezpečného vosího hnízda postačí zavolat na linku 150 a následně mi hasičský sbor s odstraněním a likvidací vos pomůže. Byl jsem ale vyveden z omylu. Doslova mi bylo řečeno, že volat kvůli vosám hasiče je zcela zbytečné. „Ne, na vosí hnízdo k vám na zahradu opravdu nepřijedeme,“ dozvěděl jsem se.

Mohlo by vás zajímat:  Chilli příjemně okoření život. Zbaví nepříjemných problémů a dokonale prohřeje tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Jen v určitých případech

Není to samozřejmě tak, že by hasiči pokaždé při vytočení linky 150 odmítli přijet. Úkolem jednotek požární ochrany je mj. odstranit bezprostřední nebezpečí při ohrožení života a zdraví osob a zvířat. V případě ohrožení života a zdraví tedy nastupují hasiči. Míru ohrožení posoudí při převzetí zprávy od ohlašovatele operační důstojník, případně na místě události velitel zásahu.

Z toho jsem pochopil, že mám-li na zahradě vosí roj, který mě v podstatě nijak neohrožuje, musím zajistit jeho odstranění na vlastní náklady. Pokud by zde opravdu výrazné nebezpečí bylo, mohl bych k likvidaci využít jednotek požární ochrany.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství šéfkuchařů na rychlé oloupání vajec bylo odhaleno. Trik je pouze ve správné teplotě vody a rychlém pohybu

Omyl, nebo záměr?

Z mé strany nešlo o to, že jsem si chtěl ulehčit starosti či jsem chtěl ušetřit. Jen jsem si vždy myslel, že na vosí roje se volají hasiči. Teď už vím, že je to opravdu jen ve chvíli, pokud znamenají bezprostřední nebezpečí. Zároveň ale tuším, že mnozí lidé volají linku 150 záměrně, možná si nebezpečí také vymyslí. To vše jenom proto, aby nemuseli platit specializovanou firmu. Tohle já odsuzuji, protože nakonec kvůli takové banalitě a takovému výmyslu mohou hasiči chybět jinde u něčeho opravdu důležitého.

Mohlo by vás zajímat:  Aromatické oleje si snadno sami vyrobíte. Stačí si vybrat nejoblíbenější vůni

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Františka S.

Přidat na Seznam.cz