Housewife In Rubber Gloves Using Blue Rag And Cleaning Spray For

Mikrovlnku je třeba udržovat hygienicky čistou, ale to není vůbec nic těžkého

Mikrovlnná trouba je v domácnosti velmi užitečným vybavením. Šetří nám čas, ale také špinavé nádobí. Jedná se o věc, kterou využíváme každý den. Abychom ji udrželi funkční po mnoho let, je třeba se o ni pravidelně starat, a to především tím, že ji budeme pravidelně čistit. Pokud tomu tak není, podporujeme v ní tvorbu bakterií a plísní. Jak mikrovlnnou troubu vyčistit bez námahy?

Jaké prostředky k čištění můžeme použít

Jelikož se jedná o místo, kam umísťujeme potraviny, měli bychom použít domácí čističe, které jsou přírodní a neodpařují se z nich chemické látky. Přípravky z obchodu krásně voní, ale mikrovlnná trouba obsahuje spoustu zákoutí a otvorů, kam může chemický prostředek zalézt a jen těžko ho vymyjete. jistě takovou chemii jíst nechcete.

Mohlo by vás zajímat:  Na slavnostní tabuli nesmí chybět dokonale vyleštěné sklenice. Navraťte jim ztracený lesk
Zdroj obrázku: Freepik

Voda a citron

Tím nejjednodušším a nejrychlejším způsobem bude umístění misky s roztokem vody a citronu do mikrovlnné trouby. Alespoň čtyři kolečka citronu vložte do misky s vodou a mikrovlnnou troubu zapněte na tři minuty na plný výkon. Jakmile mikrovlnná trouba vypne, neotevírejte ji a nechte misku odstát ještě patnáct minut. Po této době otevřete troubu a vytřete ji navlhčeným hadříkem.

Ocet

Pokud se uvnitř trouby objevila plíseň, pouze voda s citronem bude nedostatečná. Nalijte ocet do misky s vodou a zapněte troubu na pět minut. Pára vydezinfikuje celý vnitřek trouby. Poté utřete suchou papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Věci z kuchyně, které se vyplatí dát na okno. Síla slunce pomůže s čištěním a odstraněním bakterií
Zdroj obrázku: Freepik

Soda pro odolné skvrny

Pokud doma nemáte ani jednu z výše uvedených ingrediencí nebo jsou vaše nečistoty tak silné, že ani ocet, ani citron nezaberou, vyzkoušejte z vody a jedlé sody vytvořit pastu, pomocí které mikrovlnku jistě vyčistíte. Naneste pastu na nečistoty a nechte působit deset minut. Po uplynulé době pouze umyjte houbičkou na nádobí.

Rada na závěr

Nezapomínejte dbát na to, abyste nepoškodili zařízení uvnitř, například kousky z papírové utěrky a jedlé sody. Také si otevřete dvířka, jakmile budete umývat ovládací část trouby.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/
Přidat na Seznam.cz