Správné barvy do interiéru není vhodné vybírat podle mladých architektů. Chceme-li se cítit dobře, pomůže osvědčená stará čínská metoda

Správné barvy do interiéru není vhodné vybírat podle mladých architektů. Chceme-li se cítit dobře, pomůže osvědčená stará čínská metoda

Barvy jsou všude kolem nás. Vnímají je naše oči a různě si je může interpretovat náš mozek. Tím chceme naznačit, že barvy mnoho věcí v našem životě ovlivňují. Mohou vyvolávat emoce, mohou skrývat nedokonalosti – třeba v případě černého oblečení, stejně jako mohou ovlivnit i to, jak se nám doma bydlí. Řada lidí dá na rady mladých architektů, které mohou sice vypadat zajímavě a efektně, ale potřebný cíl nesplní. Mnohem lepší je vsadit na prověřenou metodu Feng Shui, která je věkem prověřená cesta, jak získat naprosto dokonalý domov.

Tradiční čínské učení

Učení Feng Shui se zabývá vztahem člověka k prostoru v čase. V praxi to znamená, že má za cíl vytvářet harmonické prostory, kde může nerušeně plynout energie čchi. Je-li toto v interiéru zajištěno, pak mohou prosperovat oblasti jako:

  • mezilidské vztahy,
  • zdraví a vitalita,
  • profesní růst a tok peněz.

A právě tyto oblasti i mnohé další může posílit správný výběr barev v interiéru. V následujícím textu si proto probereme jednotlivé místnosti podle jejich charakteristiky a na základě toho vybereme vhodnou kompozici barev.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odpad často provází nepříjemný zápach. Vyřešte oba problémy najednou a jednoduše
Zdroj obrázku: Pixabay

Kuchyně, jídelna, obývací pokoj

Jedná se o prostory, kde se lidé nejvíce sdružují. Z toho důvodu je ideální volbou barva oranžová. Navozuje optimismus a napomáhá rozvíjet komunikaci. To samozřejmě neznamená, že musíte mít jídelnu kompletně oranžovou. Všeho moc škodí. Stejně tak platí, že v případě větších ploch je vhodnější použít jemnější odstín. Sytě oranžovou pak můžete použít, přijde-li na řadu nábytek či bytové doplňky. Podobně může posloužit i barva žlutá. Nicméně i ta může ve větší míře působit rušivým dojmem.

Ložnice, dětský pokoj, koupelna

V těchto místnostech je zapotřebí klid. Dobře tak poslouží barva modrá, která podporuje důvěru a dodává energii. Nehodí se však na velké plochy, jelikož ochlazuje. Ideální je zvolit bledě modrý odstín. Vhodnou do těchto prostor je také barva zelená, která symbolizuje růst a vitalitu. Vždy ale záleží na odstínu. Jedovatou zelenou harmonie nedosáhnete.

Pracovna, domácí posilovna, dílna

V poslední řadě potřebujeme vybrat vhodnou barvu do místností, kde je zapotřebí určité námahy. Červená barva dodává sílu a podporuje fyzickou práci. Opět ale spíše doplňkově. Ve větším množství může působit agresivně a vyvolávat bolesti hlavy. Přidáte-li k tomu decentně barvu černou, podpoříte zároveň svoji nezávislost.

Zdroj: https://www.thespruce.com/feng-shui-color-tips-to-create-a-beautiful-home-1274395
Přidat na Seznam.cz