Správné barvy do interiéru není vhodné vybírat podle mladých architektů. Chceme-li se cítit dobře, pomůže osvědčená stará čínská metoda

Správné barvy do interiéru není vhodné vybírat podle mladých architektů. Chceme-li se cítit dobře, pomůže osvědčená stará čínská metoda

Barvy jsou všude kolem nás. Vnímají je naše oči a různě si je může interpretovat náš mozek. Tím chceme naznačit, že barvy mnoho věcí v našem životě ovlivňují. Mohou vyvolávat emoce, mohou skrývat nedokonalosti – třeba v případě černého oblečení, stejně jako mohou ovlivnit i to, jak se nám doma bydlí. Řada lidí dá na rady mladých architektů, které mohou sice vypadat zajímavě a efektně, ale potřebný cíl nesplní. Mnohem lepší je vsadit na prověřenou metodu Feng Shui, která je věkem prověřená cesta, jak získat naprosto dokonalý domov.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředek na mytí nádobí s oblíbenou vůní si snadno připravíte ještě dnes

Tradiční čínské učení

Učení Feng Shui se zabývá vztahem člověka k prostoru v čase. V praxi to znamená, že má za cíl vytvářet harmonické prostory, kde může nerušeně plynout energie čchi. Je-li toto v interiéru zajištěno, pak mohou prosperovat oblasti jako:

  • mezilidské vztahy,
  • zdraví a vitalita,
  • profesní růst a tok peněz.

A právě tyto oblasti i mnohé další může posílit správný výběr barev v interiéru. V následujícím textu si proto probereme jednotlivé místnosti podle jejich charakteristiky a na základě toho vybereme vhodnou kompozici barev.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kuchyně, jídelna, obývací pokoj

Jedná se o prostory, kde se lidé nejvíce sdružují. Z toho důvodu je ideální volbou barva oranžová. Navozuje optimismus a napomáhá rozvíjet komunikaci. To samozřejmě neznamená, že musíte mít jídelnu kompletně oranžovou. Všeho moc škodí. Stejně tak platí, že v případě větších ploch je vhodnější použít jemnější odstín. Sytě oranžovou pak můžete použít, přijde-li na řadu nábytek či bytové doplňky. Podobně může posloužit i barva žlutá. Nicméně i ta může ve větší míře působit rušivým dojmem.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Ložnice, dětský pokoj, koupelna

V těchto místnostech je zapotřebí klid. Dobře tak poslouží barva modrá, která podporuje důvěru a dodává energii. Nehodí se však na velké plochy, jelikož ochlazuje. Ideální je zvolit bledě modrý odstín. Vhodnou do těchto prostor je také barva zelená, která symbolizuje růst a vitalitu. Vždy ale záleží na odstínu. Jedovatou zelenou harmonie nedosáhnete.

Pracovna, domácí posilovna, dílna

V poslední řadě potřebujeme vybrat vhodnou barvu do místností, kde je zapotřebí určité námahy. Červená barva dodává sílu a podporuje fyzickou práci. Opět ale spíše doplňkově. Ve větším množství může působit agresivně a vyvolávat bolesti hlavy. Přidáte-li k tomu decentně barvu černou, podpoříte zároveň svoji nezávislost.

Zdroj: https://www.thespruce.com/feng-shui-color-tips-to-create-a-beautiful-home-1274395
Přidat na Seznam.cz