top-view-person-peeling-potatoes

Slupky z brambor jsou výživným hnojivem i pomocí proti slimákům

Sezóna je v plném proudu a většina z nás už se nemůže dočkat úrody ovoce a zeleniny z našich zahrádek. Aby byla co největší, často používáme různá hnojiva ve formě chemických přípravků. My jsme tu ale od toho, abychom vám řekli, že to vůbec není potřeba. Domácí hnojivo se skvělou účinností můžete vyrobit i ze surovin, které by vás nikdy nenapadly. My vám dnes představíme hnojivo z bramborových slupek, za které vám poděkují zejména vaše maliny.

Proč pro výrobu hnojiva použít zrovna bramborové slupky

Bramborové slupky jsou surovinou, která často zbytečně končí v koši. Pokud tedy chcete omezit plýtvání nebo pouze ušetřit pár korun, hnojivo je skvělý způsob, jak slupky využít.

Mohlo by vás zajímat:  Vosk na ubruse lze vyčistit jednoduchými metodami. Po skvrně nezůstane ani stopy

Navíc také nabízejí řadu dalších výhod. Bramborové slupky a brambory celkově jsou bohaté na železo, fosfor, draslík, hořčík a samozřejmě škrob. Každá z těchto látek má na rostlinu specifický účinek. Draslík rostlině propůjčuje krásný a zdravý vzhled, což se bude hodit zejména zahradníkům, které si zakládají na estetice svého pozemku. Železo, hořčík a fosfor zase přispívají ke správnému vývoji a škrob podporuje růst kořenů a klíčení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojivo podomácku připravit snadno a rychle

Na přípravě hnojiva z bramborových slupek není nic těžkého. Stačí vzít bramborové slupky a zalít je vroucí vodou. Na sto gramů slupek je zpravidla potřeba asi jeden litr vroucí vody. Tuto směs nechejte pořádně vychladnout. Potom, co má správnou teplotu, už ji stačí pouze přelít do konvice a začít používat.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální lžíce na nabírání těstovin pomůže změřit správnou porci na jednu osobu

Co se používání týče, hnojivem je vhodné rostliny přímo zalévat. Frekvence používání by měla být asi jednou za tři až čtyři týdny. Nejlepší je ho aplikovat na keře a kořenovou zeleninu.

Bramborové slupky mají daleko širší využití. Můžete je na určité místo také dát jako lákadlo na slimáky. Poté bude daleko snazší se těchto škůdců zbavit.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/potato-peel-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz