Mazlíčci nechávají chlupy snad všude. S trochou disciplíny bude chuchvalcům konec

Každý, kdo má doma čtyřnohého mazlíčka, je zvyklý na přítomnost zvířecí srsti téměř všude. Těžko odstranitelné chlupy dokážou potrápit, avšak odnaučit mazlíčka od válení na gauči také. Už vás unavují zbytky zvířecí srsti na koberci nebo oblečení? Chcete se jí zbavit rychle a snadno? V následujícím článku se dozvíte, jak z domu srst efektivně vyhnat!

Začněte mazlíčkem!

Základem úspěchu je pravidelné odstraňování uvolněných chlupů. Nejjednodušší metodou je pravidelné česání, které zvíře zbaví vypadlých chlupů. Frekvence česání je důležitá: psi s kratšími chlupy by měli být česáni jednou nebo dvakrát týdně, zatímco psi s dlouhou srstí musí být česáni denně. Totéž platí i v případě koček. Pravidelné česání tento problém zcela nevyřeší, avšak razantně sníží množství chlupů, které mazlíček v domácnosti zanechá.

Nábytek

Nejlepším způsobem, jak se zbavit srsti z dřevěného nábytku, je použít hadřík z mikrovlákna. Při jeho použití volte antistatické přípravky v rozprašovačích, které částečně usazování srsti na nábytku zabrání.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podlahy

Receptem na čisté podlahy je jejich každodenní vysávání. Pokud jsou podlahy pokryty koberci, nejlepší variantou jsou vysavače s funkcí turbobrush, tedy s rotujícím válcem se štětinami, které snadněji vysají vlasy a chlupy. Další oblíbenou variantou jsou antistatická košťata, která díky gumovým štětinám nevýří prach.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen zkracuje rychlovarné konvici život. Všechen snadno odstraní přírodní prostředky

Čalouněný nábytek

Na čištění nábytku použijte vysavač či gumovou rukavici. Namočená gumová rukavice pomůže se snadným otíráním srsti z čalouněných povrchů. Skvělou službu udělá také houba na nádobí, kterou však předně namočíte ve vodě smíchané s aviváží.

Oblečení

Chlupy a vlasy jsou skutečným nepřítelem černého oblečení. Nejúčinnější zbraní je v tomto případě suchá gumová rukavice či válečky s lepicím papírem, na který se přichytí veškeré nečistoty. Jako náhrada pomůže lepicí páska, jejíž pruh je třeba přilepit k tkanině a odlepit silným pohybem.

Zdroj: https://www.puppyleaks.com/tips-cleaning-dog-hair/
Přidat na Seznam.cz