Mastné kuchyňské skříňky lze vyčistit přírodní cestou. Díky sodě a bramborám budou znovu čisté

Mastné kuchyňské skříňky lze vyčistit přírodní cestou. Díky sodě a bramborám budou znovu čisté

Kuchyňské skříňky dokážou při úklidu mnohokrát potrápit. Zachycuje se na nich prach a ve spojení s mastnotou, která se odpařuje během vaření, dokážou být opravdu problematické. Bohužel používáním silných čisticích prostředků si můžeme poškodit zdraví nebo i některé materiály, ze kterých jsou skříňky vyrobeny.

Zvolte přírodní cestu

Použití chemických přípravků na čištění domácnosti, ačkoli je účinné, není vždy dobrá volba. Vdechnutí par z různých čisticích prostředků může být škodlivé pro zdraví. Kromě toho korozivní specifika někdy způsobují podráždění pokožky rukou. Zcela přírodní produkty pomohou vašemu domovu zazářit a nebudou vás stát skoro nic.

Mohlo by vás zajímat:  O krásný ubrus bez jediného flíčku se postarají léty osvědčené metody

Soda je nejuniverzálnější a velmi efektivní čisticí prostředek. Z nábytku snadno odstraní nevzhledné otisky prstů, mastné skvrny a další nečistoty. Stačí nalít malé množství na vlhký hadřík a otřít nábytek. Můžete také použít jiné řešení. Rozpusťte 2 polévkové lžíce sody v 0,5 litru vody a tím vytvoříte směs na čištění nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění pomocí brambor

I když to zní velmi nepravděpodobně, brambory mohou být skvělým pomocníkem při čištění. Tato metoda je známá již dlouhou dobu, je mimořádně levná a efektivní. Chcete-li ze skříněk dostat mastné skvrny a jiné usazeniny, otřete je polovinou brambory. Voda po vaření brambor bude fungovat stejně. Váš nábytek bude díky této metodě zářit.

Mohlo by vás zajímat:  I malé změny ušetří několik tisíc ročně. Chytré vytápění i vaření jsou přitom snadné

Brambory můžete využít také k čištění zrcadel, rezavých nožů nebo k čištění stříbrných šperků a příborů. Pro čištění rzi jednoduše odřízněte kousek syrového bramboru a přiložte na zrezivělé místo. Při špercích vám výborně pomůže voda po vaření brambor. Samozřejmě nesmí být osolená. Šperky jednoduše vložte do takové vody a nechte hodinu stát. Poté jen šperky opláchněte pod vlažnou vodou a vyleštěte pomocí měkkého hadříku. Budou vypadat jako nové.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-remove-grease-from-kitchen-cabinets/
Přidat na Seznam.cz