Zimní počasí dá trávě zabrat. S vykukujícími jarními slunečními paprsky je potřeba jednat rychle

Zimní počasí dá trávě zabrat. S vykukujícími jarními slunečními paprsky je potřeba jednat rychle

Pár měsíců jsme mohli nechat trávník bez péče. To se brzy změní. Jakmile vykouknou první sluneční paprsky a meteorologové začnou mluvit o nástupu jara, je nezbytné rychle jednat. Kdo promešká správnou dobu, může litovat. Stejně tak bude litovat ten, který se trávníku sice věnovat bude, ale špatně. Co je s přicházejícím jarem nezbytné?

Očista je základ

Jako první se vrhněte na očistu trávníku. V tuhle chvíli oceníte, že jste se mu věnovali už na podzim. Množství nečistot a různého spadaného listí nebude tak strašné, jako kdybyste s přicházející zimou nechali trávu ladem. I během zimy, kdy byl trávník pod sněhem, se k němu mohlo dostat mnoho nežádoucích nečistot, které je třeba vyčistit.

Provzdušňujte

Vzduch je nezbytný pro všechny živé organismy. Pro člověka, zvířata i rostliny, trávník nevyjímaje. Proto s jarními dny věnujte péči jeho provzdušnění. Základem je odstranit starou, uschlou trávu. U menších trávníků plně postačí obyčejné hrábě. U větších ploch už se patrně neobejdete bez takzvaného vertikutátoru, který pomocí nožů dokáže trávník provzdušnit velice efektivně.

Mohlo by vás zajímat:  Jak ošetřovat terasu z dřevopolastového kompozitu
Zdroj obrázku: Freepik

Založte nový

Teprve v tuhle chvíli zjistíte, jak dala zima vašemu trávníku zabrat. Jistě uvidíte místa, kde moc trávy nezůstalo. Proto vezměte do ruky osivo a pusťte se do díla. Nejenom že vytvoříte opět sourodou travnatou plochu, ale také zajistíte budoucímu trávníku hustotu. Nebojte se osít jak holé plochy, tak i místa, kde byste chtěli trávník přece jenom o něco hustější.

Bez hnojiva to nepůjde

Je dobré vědět, že bez hnojiva to prostě nepůjde. Tedy ne tak dobře, jak byste si přáli. S hnojením však nepospíchejte. Na něj je čas až ve chvíli, kdy se denní teploty budou dlouhodobě přehupovat přes 10 stupňů Celsia. Také pozor na typ hnojiva. Při jarní péči o trávník jsou základem ta, která obsahují velké množství dusíku. Ten jarní růst efektivně podpoří. Až následně sáhněte po univerzální hnojicí směsi.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-getting-ready-spring
Přidat na Seznam.cz