Zimní počasí dá trávě zabrat. S vykukujícími jarními slunečními paprsky je potřeba jednat rychle

Zimní počasí dá trávě zabrat. S vykukujícími jarními slunečními paprsky je potřeba jednat rychle

Pár měsíců jsme mohli nechat trávník bez péče. To se brzy změní. Jakmile vykouknou první sluneční paprsky a meteorologové začnou mluvit o nástupu jara, je nezbytné rychle jednat. Kdo promešká správnou dobu, může litovat. Stejně tak bude litovat ten, který se trávníku sice věnovat bude, ale špatně. Co je s přicházejícím jarem nezbytné?

Očista je základ

Jako první se vrhněte na očistu trávníku. V tuhle chvíli oceníte, že jste se mu věnovali už na podzim. Množství nečistot a různého spadaného listí nebude tak strašné, jako kdybyste s přicházející zimou nechali trávu ladem. I během zimy, kdy byl trávník pod sněhem, se k němu mohlo dostat mnoho nežádoucích nečistot, které je třeba vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody v záhoně potřebují dostatek vody a v blízkosti vhodné rostliny

Provzdušňujte

Vzduch je nezbytný pro všechny živé organismy. Pro člověka, zvířata i rostliny, trávník nevyjímaje. Proto s jarními dny věnujte péči jeho provzdušnění. Základem je odstranit starou, uschlou trávu. U menších trávníků plně postačí obyčejné hrábě. U větších ploch už se patrně neobejdete bez takzvaného vertikutátoru, který pomocí nožů dokáže trávník provzdušnit velice efektivně.

Zdroj obrázku: Freepik

Založte nový

Teprve v tuhle chvíli zjistíte, jak dala zima vašemu trávníku zabrat. Jistě uvidíte místa, kde moc trávy nezůstalo. Proto vezměte do ruky osivo a pusťte se do díla. Nejenom že vytvoříte opět sourodou travnatou plochu, ale také zajistíte budoucímu trávníku hustotu. Nebojte se osít jak holé plochy, tak i místa, kde byste chtěli trávník přece jenom o něco hustější.

Mohlo by vás zajímat:  Túje zdobí nejednu zahradu. Na podzim potřebují speciální péči, aby nadále spokojeně rostly

Bez hnojiva to nepůjde

Je dobré vědět, že bez hnojiva to prostě nepůjde. Tedy ne tak dobře, jak byste si přáli. S hnojením však nepospíchejte. Na něj je čas až ve chvíli, kdy se denní teploty budou dlouhodobě přehupovat přes 10 stupňů Celsia. Také pozor na typ hnojiva. Při jarní péči o trávník jsou základem ta, která obsahují velké množství dusíku. Ten jarní růst efektivně podpoří. Až následně sáhněte po univerzální hnojicí směsi.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-getting-ready-spring
Přidat na Seznam.cz