Vyprat ložní prádlo nestačí. Kvalitní spánek plný krásných snů vám zaručí pouze důkladně vyčištěná postel

Postel je asi nejoblíbenějším kusem nábytku. Velmi rádi do ní uléháme a ráno z ní neradi vstáváme. Je ale potřeba se o ni starat, aby mohla sloužit nejen dlouho, ale také dobře. Čistit musíte nejen postel jako takovou, ale samozřejmě také matraci. Je potřeba pravidelně prát ložní prádlo i matraci a postel otírat od prachu.

Zbavte se virů a bakterií

V ložnici je nutné pravidelně větrat. Je to nejen kvůli výměně vzduchu, ale také kvůli tomu, aby se vám lépe usínalo. V dobře větrané ložnici se budete cítit skvěle. Pravidelně čistěte matraci, perte ložní prádlo a dávejte si pozor, abyste tak činili jednou za 2–3 týdny. K čištění postele budete potřebovat jen domácí suroviny, které najdete doma. Poté už stačí jen dodržovat postup a postel budete mít za několik okamžiků čistou.

A co budete k čištění postele potřebovat? Je to balíček prášku do pečiva, voda v misce, čisticí houba a také vysavač. Poté postupujte krok za krokem. Nejdříve matraci důkladně vysajte a pamatujte také na místa, kde se hromadí nečistoty. Poté na matraci nasypte prášek do pečiva a snažte se tak učinit co nejrovnoměrněji. Na silně znečištěná místa pak dejte více prášku, abyste zvýšili účinnost.

Mohlo by vás zajímat:  Šikovné vychytávky na úklid koupelny, která bude vždy svěží a čistá
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte houbičku i vysavač

Prášek do pečiva nechte na matraci působit dvě hodiny. Prášek pohltí nepříjemné pachy a také zabije roztoče. Poté lůžko vyperte namočenou houbičkou a nakonec prášek do pečiva vysajte vysavačem. Je to velmi jednoduchá metoda, která vám pomůže lépe spát. Prášek do pečiva pak můžete použít také na čištění jiného nábytku v celé domácnosti.

Nejen matraci, ale také povlaky na ní musíte pravidelně prát v pračce. Většina ložního prádla vydrží teploty okolo 60 stupňů, takže se nebojte tuto teplotu používat při praní. Jedině tak se zbavíte bakterií, které by vás mohly ohrožovat. Bude se vám v noci snadněji dýchat.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-mattress
Přidat na Seznam.cz