Vyprat ložní prádlo nestačí. Kvalitní spánek plný krásných snů vám zaručí pouze důkladně vyčištěná postel

Vyprat ložní prádlo nestačí. Kvalitní spánek plný krásných snů vám zaručí pouze důkladně vyčištěná postel

Postel je asi nejoblíbenějším kusem nábytku. Velmi rádi do ní uléháme a ráno z ní neradi vstáváme. Je ale potřeba se o ni starat, aby mohla sloužit nejen dlouho, ale také dobře. Čistit musíte nejen postel jako takovou, ale samozřejmě také matraci. Je potřeba pravidelně prát ložní prádlo i matraci a postel otírat od prachu.

Zbavte se virů a bakterií

V ložnici je nutné pravidelně větrat. Je to nejen kvůli výměně vzduchu, ale také kvůli tomu, aby se vám lépe usínalo. V dobře větrané ložnici se budete cítit skvěle. Pravidelně čistěte matraci, perte ložní prádlo a dávejte si pozor, abyste tak činili jednou za 2–3 týdny. K čištění postele budete potřebovat jen domácí suroviny, které najdete doma. Poté už stačí jen dodržovat postup a postel budete mít za několik okamžiků čistou.

Mohlo by vás zajímat:  Potraviny nestačí do lednice jen naházet. Aby vydržely dlouho čerstvé, je třeba dodržovat určitá pravidla

A co budete k čištění postele potřebovat? Je to balíček prášku do pečiva, voda v misce, čisticí houba a také vysavač. Poté postupujte krok za krokem. Nejdříve matraci důkladně vysajte a pamatujte také na místa, kde se hromadí nečistoty. Poté na matraci nasypte prášek do pečiva a snažte se tak učinit co nejrovnoměrněji. Na silně znečištěná místa pak dejte více prášku, abyste zvýšili účinnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte houbičku i vysavač

Prášek do pečiva nechte na matraci působit dvě hodiny. Prášek pohltí nepříjemné pachy a také zabije roztoče. Poté lůžko vyperte namočenou houbičkou a nakonec prášek do pečiva vysajte vysavačem. Je to velmi jednoduchá metoda, která vám pomůže lépe spát. Prášek do pečiva pak můžete použít také na čištění jiného nábytku v celé domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň nevědomky zveme k sobě domů, kde se ráda usadí. Vyvarujte se zásadních chyb

Nejen matraci, ale také povlaky na ní musíte pravidelně prát v pračce. Většina ložního prádla vydrží teploty okolo 60 stupňů, takže se nebojte tuto teplotu používat při praní. Jedině tak se zbavíte bakterií, které by vás mohly ohrožovat. Bude se vám v noci snadněji dýchat.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-mattress
Přidat na Seznam.cz