Kvalitnímu spánku brání i zdánlivé maličkosti. Změny v ložnici dokážou zázraky

Kvalitnímu spánku brání i zdánlivé maličkosti. Změny v ložnici dokážou zázraky

V ložnici spíme, ale ne vždy se opravdu zrelaxujeme. Paradox, že? Místnost odpočinku, ve které chceme nabýt energii po náročném dni, nečekaně nefunguje. Na vině může být hned několik věcí. Zjistěte, zda se týkají i vás.

Základem je kvalitní spánek

Na spaní a jeho kvalitu má vliv nejen samotná postel, ale hlavně matrace, polštář a přikrývka. Jejich výběru byste měli věnovat zvláštní pozornost.

Matraci si můžete vybrat pěnovou nebo pružinovou, záleží na vaší preferenci. Předem je ovšem potřeba vyzkoušet, jaká tvrdost sedí právě vám. Navštivte matracové studio, kde si jednotlivé druhy matrací můžete vyzkoušet. Tvrdost je také závislá na vaší hmotnosti: čím vyšší máte číslo na váze, tím tvrdší matraci potřebujete. Vhodně zvolená tvrdost matrace zajistí správné zkřivení páteře. Od bolesti zad a hlavy vám pomůže i kvalitní polštář.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné koření naší kuchyně se hodí i do domácí lékárničky nebo k prádlu do pračky
Zdroj obrázku: Freepik

Nezanedbejte pravidelnou péči. Matrace i polštář s přikrývkou jsou velice náchylné na prach, bakterie a roztoče. Investujte do speciálních chráničů a nepodceňte ani jejich pravidelnou výměnu. Matraci pravidelně otáčejte vertikálně i horizontálně. Předejdete tak předčasné devastaci jádra.

Pozitivní vliv rostlin a dekorací

Zeleň je potřebná pro celou naši zeměkouli. Čistí vzduch nejen venku, ale i v naší ložnici. Zároveň skvěle fungují jako dekorace. Doplnit je mohou i svíčky, které čerstvý vzduch příjemně provoní. U svíček upřednostněte ty ze sójového nebo včelího vosku. Parafínové vám mohou až uškodit, neboť při pálení uvolňují škodlivé látky.

Mohlo by vás zajímat:  Výjimečné účinky pepře na lidský organismus nejen v jídle, ale i v přírodní kosmetice

Čistota jako relaxační prvek

V uklizeném prostředí se obecně lépe dýchá, obrazně i doslova. Věnujte čas pravidelnému úklidu. Sami pocítíte rozdíl. Nepořádek vyvolává negativní pocity a podvědomě vám nedovolí vydechnout.

Nepodceňujte důležitost účinného odpočinku. Jeho dlouhodobý nedostatek se může podepsat na vašem zdraví.

Zdroj: https://www.nytimes.com/guides/well/how-to-sleep
Přidat na Seznam.cz