Malou ložnici lze snadno zvětšit optickými triky. Dostatek světla a chytré uspořádání dokážou divy

Malou ložnici lze snadno zvětšit optickými triky. Dostatek světla a chytré uspořádání dokážou divy

Ve stísněném prostoru se nám těžko žije a usíná. Malá ložnice je problémem pro mnoho lidí a usínat v ní rozhodně není jednoduché. Jakmile do této místnosti dáte manželskou postel, velkou šatní skříň, noční stolky a možná nějakou komodu, nejspíš se tam těžko pohnete. Pokoj samozřejmě nemůžete nafouknout, ale můžete ho opticky zvětšit tak, aby alespoň vypadal mnohem větší, prostorný a světlý. Díky tomu se tam budete cítit mnohem lépe a lépe se také vyspíte. Nejde přitom o nic složitého a dosáhnete toho pomocí docela levných produktů.

Velké zrcadlo a více světla

O triku se zrcadlem jste již možná slyšeli. Skla a zrcadla opticky zvětšují každý prostor, takže s nimi nešetřete. Vyberte si co největší a ideálně je zavěste na zeď vodorovně. Přirozené světlo, které vniká do místnosti oknem, se bude od zrcadla odrážet a vytvoří dojem, že je pokoj mnohem větší, protože tam bude mnohem více přirozeného světla.

Mohlo by vás zajímat:  Zvýrazňovač v rukou malého umělce může skončit na zdi i oblečení, odstranit ale lze

Světlo je obecně důležité, a proto byste neměli zapomínat na několik zdrojů. Centrální lustr vám rozhodně nebude stačit, pokud se chcete cítit skutečně pohodlně. Pořiďte si noční lampičky na noční stolky nebo přímo nad postel. Podívejte se také na závěsnou a stojací lampu, která dodá pokoji další světlo, které tolik potřebujete pro psychickou pohodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Skryté zásuvky nebo pruhy na stěnách

Výběr nábytku do této malé místnosti je velice důležitý. Pod klasickou manželskou postel můžete snadno umístit nádoby s lůžkovinami nebo tašky, které budou fungovat jako skvělý úložný prostor. Díky šikovným boxům můžete ušetřit hodně místa a nahradit je komodou, která by zabírala místo v pokoji. Navíc nebudete muset kupovat další kus nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Máte doma kočku? Pozor na tyto okrasné květiny

Stěny jsou v každé místnosti velmi důležitým prvkem, na který mnoho lidí zapomíná. Pruhy jsou skvělým trikem, který vytvoří iluzi většího prostoru. Vodorovné pruhy místnost rozšíří, zatímco svislé pruhy budou působit těsnějším, ale mnohem vyšším dojmem. Pokud chcete mít opticky vysokou místnost i s běžnými stropy, můžete toho dosáhnout tímto způsobem.

Zdroj: https://www.ofdesign.net/interior-design/7-tips-for-optical-magnifying-device-small-bedroom-1068
Přidat na Seznam.cz