Používání mikrovlnky má pravidla. Ohřívané pokrmy si pak uchovají nutriční hodnotu i chuť

Řada lidí vůbec netuší, jak správně mikrovlnku čistit. Na jednu zásadní věc úplně zapomínají

Čistíte pravidelně mikrovlnnou troubu? Ukazuje se, že většina lidí nemá tušení, jak se trouba správně čistí. Podívejte se tedy na postup krok za krokem, který byste měli opakovat zhruba každých šest měsíců. Mnoho mikrovlnných trub je vybaveno vzduchovými filtry, jejichž čištění je naprosto zásadní, jelikož se zde hromadí nejvíce nečistot. Prachem pokrytý filtr navíc nemůže fungovat správně a trouba se přehřívá.

Kde filtr najdete?

Filtr se zpravidla zanese po několika měsících používání. Jeho čištění je zvlášť důležité v případě vestavených spotřebičů, které vyžadují trochu více pozornosti. Pokud budete filtr čistit pravidelně každých šest měsíců, bude vám přístroj sloužit mnohem déle a lépe. Jak tedy na to? Postup je jednoduchý.

Filtr musíte před čištěním vyjmout z krytu mikrovlnné trouby. K tomu je třeba sundat plastový kryt na vnitřní straně přístroje. Když se vám ho podaří vyndat, namočte ho do vody s trochou mýdla a nechte nějakou dobu odmočit. Pak ho z vody vyjměte, opláchněte od mýdla a nechte na vzduchu zcela uschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Inspirujte se sedmi skvělými tipy, jak nechat svou koupelnu zářit leskem
Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřek trouby čistěte častěji

Mezitím můžete umýt plastový kryt. Když jsou všechny součástky úplně suché, vraťte je na místo. Pokud je filtr už hodně zanesený nebo poškozený, zakupte raději nový a vyměňte ho. Jak se ukázalo, většina lidí vůbec netuší, že filtr se musí čistit nebo vyměňovat. Pokud mikrovlnnou troubu používáte už několik let a ještě jste filtr nečistili, raději zakupte nový.

Vnitřek mikrovlnky byste měli čistit alespoň jednou týdně. Stačí vzít hrnek naplněný do poloviny vodou, dolít octem a vložit ho dovnitř trouby. Pak ji zapněte na nejvyšší výkon a nechte obsah hrnku přejít varem. Opatrně horký hrnek vyndejte a všechny uvolněné nečistoty uvnitř setřete vlhkým hadříkem. Tento postup zbaví troubu i silného znečištění. Pokud se o přístroj budete pravidelně starat, prodlouží se jeho životnost.

Zdroj: https://www.today.com/food/how-clean-microwave-filters-just-few-easy-steps-today-t237199
Přidat na Seznam.cz