Cleaning 5476959 1920

Laminátové podlahy stále jako nové, efektivně bez drahých prostředků

Čištění podlah je jednou ze základních činností při domácím úklidu. Velmi často se však stává, že i po umytí je na nich viditelný prach, špína a šmouhy. Jak lze laminátové podlahy skutečně důkladně umýt? Zvládne to obyčejný mop? Jak je leštit a je to vůbec potřeba? Na všechny tyto otázky vám na následujících řádcích odpovíme.

Zvažte profesionála

Pokud se jedná o skutečně silné znečištění podlah, je vždy lepší objednat si odborníka. Ti používají profesionální přípravky a stroje, jejichž účinnost je s klasickým mopem zcela neporovnatelná.

Jak na domácí čištění?

Běžný úklid domácnosti ale nevyžaduje, abyste hned povolávali do služeb profesionály. Vystačíte si s mopem, hadříkem, vodou a vysavačem.  Před mytím je třeba podlahu pečlivě vysát nebo zamést. Pokud byste tento krok přeskočili, hrozí, že může během čištění dojít k poškrábání podlahy pískem nebo jinými nečistotami.

Mohlo by vás zajímat:  Nepodceňte výběr nástěnných hodin, jde o důležité vybavení interiéru

Dále pokračujte klasickým stíráním vlhkým mopem. Nepoužívejte příliš mnoho vody, protože přebytečná voda může podlahu poškodit. Stačí laminátové panely otřít jemně navlhčeným mopem, a to by mělo být zcela dostačující.

A co čisticí prostředky? Nemusíte investovat do hotových přípravků, stačí smíchat vodu s přídavkem mycího prostředku na nádobí nebo octa. Díky tomu na podlahových panelech nebudou žádné stopy nečistot ani šmouhy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zářivě lesklé podlahy

Pokud máte být s úklidem stoprocentně spokojení, je také nutné zařídit, aby se vaše podlahy zářivě leskly. Leštění podlahy přitom není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Kromě toho není nutné kupovat hotové přípravky, protože tento účel snadno splní i domácí metody.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilé myšky udělají doma pořádnou spoušť. Osvědčené metody je vyženou

Jedním ze způsobů je omýt panely studenou vodou s přídavkem octa v poměru asi 2 lžíce na 5 litrů vody. K doleštění je nejlepší hadřík nebo plochý mop z mikrovlákna. Je to osvědčená a zároveň velmi účinná metoda leštění podlah. Účinky jsou opravdu viditelné už po prvním použití.

Obdobně funguje roztok 2 šálků vody, půl šálku octa a 2 lžic olivového oleje. Taková směs by měla být nalita do lahve s rozprašovačem a směs by se měla nastříkat na podlahu. Nakonec vše doleštěte suchým hadříkem a podlahy budou zářit jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Křída už není jenom symbol školních lavic, její použití v domácnosti ulehčí mnoho nejen úklidových činností
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pravidelnost se vyplácí

Pravidelná údržba podlahy je klíčová. Díky leštění můžete snadno odstraňovat mikroškrábance a daleko delší dobu budou podlahy vypadat dobře a nově. Zapomeňte také na to, že by se po laminátových podlahách mělo chodit v botách. Riskujete trvalé poškození, které by vás mohlo vyjít pěkně draho.

Přidat na Seznam.cz