Malí motýlci neobývají jen kuchyně, líbí se jim i ve skříni. Domácí odpuzovač je vyžene

Pokud u sebe ve skříni najdete moly, neváhejte a ihned se pokuste se jich zbavit. Nejedná se jen o šatní hmyz, najít je můžete i v potravinách, proto je nutné hned po zakoupení sypkých směsí nebo těstovin či sladkostí přesypat je do uzavíratelných nádob, do kterých se nedostanou. 

V potravinách nebo šatech můžete objevit jejich vajíčka 

Moli rychle kladou svá vajíčka do potravin a vyvíjejí se tam larvy, které jsou ale okem neviditelné. Jestli tedy uvidíte malé motýlky ve spíži nebo jinde v kuchyni, je nutné jednat okamžitě, protože jinak se jich budete zbavovat velmi těžko.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nejdůležitější je vyhodit veškerá otevřená balení potravin, které doma najdete. Ano, je to možná spousta peněz, které vyhodíte oknem, ale pomůže to na 100 %. Podívejte se také do sladkostí, pokud máte načaté například bonboniéry, i tam se mohou larvy a motýlci schovávat. 

Veškeré produkty a suroviny dejte do igelitového sáčku a vyneste do popelnice. Vysavačem projeďte všechny skříňky, omyjte je vodou a saponátem a nastříkejte roztokem, který bude další moly odpuzovat. A jak si takový roztok připravit? Stačí si připravit 100 ml octa s půl lžičkou eukalyptového oleje, čtvrt lžičkou citronového oleje a čtvrt lžičkou levandulového oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Moli jsou pohromou každé kuchyně. Vyžeňte je ze svého domova jednou provždy
Zdroj obrázku: Pixabay

Roztok nastříkejte na místa, kde se moli mohou objevit 

Ingredience smíchejte a nastříkejte na nejvíce ohrožená místa, nechte chvíli vyvětrat a molů se snadno zbavíte. Můžete také použít samolepky s různou vůní, která moly navnadí a přilepí se. Tak aspoň poznáte, kolik jich doma máte. Existují i různé spreje, které koupíte v obchodě. 

Náš tip na roztok je z přírodních prostředků, a proto se ho nemusíte bát použít, pokud máte doma děti nebo zvířata. Moli jsou hmyz, který si můžete lehce přinést domů s nákupem, pokud bylo balení například mouky malinko natržené nebo děravé. Moli se do potravin dostanou i tou nejmenší dírkou, rychle se rozmnoží a mohou nadělat spoustu starostí.

Přidat na Seznam.cz