Překvapivé využití brambor nejen v kuchyni. Postarají se o lesk a čistotu celého domova

Brambory jsou stále jednou z nejoblíbenějších příloh podávaných na českých stolech. Použití brambor ale nemusí být jen při vaření. Pravdou je, že jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálů a lze je připravit mnoha různými způsoby. Málokdo však ví, že brambory mají také zcela neobvyklé způsoby použití, díky nimž si můžeme usnadnit každodenní život. Pomohou zachránit přesolenou polévku, budou užitečné při čištění oken, a dokonce obnoví lesk příborů. Brambory jsou také skvělé při odstraňování rzi a některých skvrn. A to není všechno.

Brambory pomohou odstranit rez

Brambory obsahují kyselinu šťavelovou, která je skvělá při odstraňování rzi. Postačí, když postižená místa svých kovových předmětů posypete solí a přetřete přepůlenou bramborou. Nechte několik minut působit a pak příbory omyjte pod proudem vody. Otřete dosucha.

Zdroj obrázku: Pixabay

Blyštivé stříbro

Zašlý stříbrný příbor může snadno získat svůj původní lesk. Stačí, když jej na hodinu namočíte do bramborového vývaru, poté opláchnete a osušíte. Můžete využít bramborový vývar, který vám vznikne po vaření oloupaných, nakrájených brambor. 

Průzračná okna

Okna můžete vyleštit pomocí klasické brambory. Po omytí oken horkou vodou je potřete přepůlenou bramborou. Vyleštit je půjde velice snadno a beze šmouh. 

Mohlo by vás zajímat:  Vůně domova vždy svěží a příjemná. Domácí osvěžovač v oblíbených tónech je ten pravý

Výborné hnojivo

Nesolenou bramborovou vodu, která vám zbude po vaření brambor, můžete použít jako zálivku na své pokojové květiny. Bramborová voda je bohatá na živiny, jako je například fosfor. Stačí počkat, až vychladne.

Zdroj obrázku: Pixabay

Brambory proti zbarvení obličeje

Pokud vás trápí zarudlé skvrny na obličeji, můžete se jich snadno zbavit. Potřete je překrojenou syrovou bramborou – stačí jednou denně. Po deseti minutách si jednoduše opláchněte obličej. Syrové plátky brambor můžete aplikovat také na oteklé oči, které jsou problémem zejména po probuzení.

Přidat na Seznam.cz