Sůl pro úklid sněhu není ideální možnost. Lépe poslouží jiné produkty z domácnosti

Sůl pro úklid sněhu není ideální možnost. Lépe poslouží jiné produkty z domácnosti

Letos je zima překvapivě silná a to kromě bohatého množství sněhu znamená také zvýšenou potřebu posypu chodníků a cest. Stojí za to dozvědět se o metodách odstraňování sněhu, které značně usnadní tuto práci. Produkty jako vazelína, margarín nebo soda vám v tomto ročním období značně pomohou.

Snazší a rychlejší práce

Domácí způsoby odstraňování sněhu nebo tradiční lopata a neobvyklá kombinace s vazelínou způsobí, že z příjezdové cesty odstraníte bílý sníh mnohem rychleji a bez námahy. Vazelína je produkt, který stojí v lékárně jen pár korun a významně ovlivňuje kvalitu práce. Stačí na vnitřní stranu čepele a její kovové prvky nanést vazelínu. Tento produkt způsobí, že sníh nebude přilepen na lopatu. Díky tomu neztrácíte čas čištěním.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice je spojencem proti škůdcům na rostlinách

Domácí způsoby odstraňování sněhu, to není jen vazelína. Podobnou funkci budou plnit i margarín na pečení nebo sádlo. Používají se stejným způsobem jako vazelína, takže by měly být naneseny na lopatu. Díky tomu se sníh nebude držet nástroje a odstraňování sněhu půjde rychleji a efektivněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Nápomocná sůl

O tom, že sůl rozpouští sníh a led, ví každý, v poslední době se hodně mluvilo o škodlivém účinku vysoké koncentrace soli na rostliny. Pokud je půda silně solená, kořeny nemohou odebírat vodu ze země, což vede k zakrnění, a dokonce k vysušení rostlin. Rozhodneme-li se tedy používat sůl, měli bychom to dělat opatrně.

Mohlo by vás zajímat:  Sněhová pokrývka může zahradu nenávratně poškodit. Ochraňte své rostliny před nástrahami zimy

Sůl můžeme také nahradit jiným bílým práškem z kuchyně – jedlou sodou. Stačí smíchat jedlou sodu s pískem nebo pískem pro kočky a posypat ji na příjezdovou cestu, vozovku nebo na jiné místo, kde chceme rozpustit sníh nebo led. Soda funguje stejně jako sůl a je bezpečná pro rostliny a životní prostředí. Takže můžete přejít na ekologické způsoby odstraňování sněhu.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/10-great-snow-and-ice-removal-hacks/
Přidat na Seznam.cz