Sůl pro úklid sněhu není ideální možnost. Lépe poslouží jiné produkty z domácnosti

Sůl pro úklid sněhu není ideální možnost. Lépe poslouží jiné produkty z domácnosti

Letos je zima překvapivě silná a to kromě bohatého množství sněhu znamená také zvýšenou potřebu posypu chodníků a cest. Stojí za to dozvědět se o metodách odstraňování sněhu, které značně usnadní tuto práci. Produkty jako vazelína, margarín nebo soda vám v tomto ročním období značně pomohou.

Snazší a rychlejší práce

Domácí způsoby odstraňování sněhu nebo tradiční lopata a neobvyklá kombinace s vazelínou způsobí, že z příjezdové cesty odstraníte bílý sníh mnohem rychleji a bez námahy. Vazelína je produkt, který stojí v lékárně jen pár korun a významně ovlivňuje kvalitu práce. Stačí na vnitřní stranu čepele a její kovové prvky nanést vazelínu. Tento produkt způsobí, že sníh nebude přilepen na lopatu. Díky tomu neztrácíte čas čištěním.

Domácí způsoby odstraňování sněhu, to není jen vazelína. Podobnou funkci budou plnit i margarín na pečení nebo sádlo. Používají se stejným způsobem jako vazelína, takže by měly být naneseny na lopatu. Díky tomu se sníh nebude držet nástroje a odstraňování sněhu půjde rychleji a efektivněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Nápomocná sůl

O tom, že sůl rozpouští sníh a led, ví každý, v poslední době se hodně mluvilo o škodlivém účinku vysoké koncentrace soli na rostliny. Pokud je půda silně solená, kořeny nemohou odebírat vodu ze země, což vede k zakrnění, a dokonce k vysušení rostlin. Rozhodneme-li se tedy používat sůl, měli bychom to dělat opatrně.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory dodají každé hostině na noblese, o jejich lesk však chce pečovat

Sůl můžeme také nahradit jiným bílým práškem z kuchyně – jedlou sodou. Stačí smíchat jedlou sodu s pískem nebo pískem pro kočky a posypat ji na příjezdovou cestu, vozovku nebo na jiné místo, kde chceme rozpustit sníh nebo led. Soda funguje stejně jako sůl a je bezpečná pro rostliny a životní prostředí. Takže můžete přejít na ekologické způsoby odstraňování sněhu.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/10-great-snow-and-ice-removal-hacks/
Přidat na Seznam.cz