Cute Dog Outdoors

Blechy zlikviduje poctivý úklid a speciální přípravky

Podezření na blechy není nic příjemného. Nemá ale cenu propadat panice. Místo toho začněte ihned jednat. Čím dříve jednat začnete, tím dříve bude také po problému. Na boj s blechami můžete použít i jednoduché domácí triky, které často účinně fungují. Jak se blechy v domácnosti projevují a jak se jich zbavit, se dozvíte v dnešním článku.

Co blechy jsou a proč je doma nechceme

Blechy jsou malý parazit, který nedosahuje většího vzrůstu než pár milimetrů. I z toho důvodu může být jejich přítomnost často nepovšimnuta. Tito drobní živočichové jsou většinou tmavého zbarvení, nejčastěji hnědého či černého. Nohy mají uzpůsobené speciálně tak, aby dokázaly snadno skákat z hostitele na hostitele. Uzpůsobenou mají také hlavičku k sátí krve.

Mohlo by vás zajímat:  Konec nepříjemného zápachu v koupelně. Voňavé ovoce či bylinky budou tím pravým

Tito parazité nezpůsobují fatální potíže, ale dokážou vést k řadě nepříjemností, jelikož přenášejí různé infekce. Nejčastěji napadají zvířata a lidi.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak přítomnost blech včas odhalit

Přítomnost blech je často ponechána bez povšimnutí kvůli jejich malé velikosti. Je ale několik faktorů, které nám můžou pomoci je odhalit. Tím prvním jsou samozřejmě kousnutí. Dále je také možné zpozorovat jejich vajíčka či výkaly. Nejčastěji se vyskytují například ve spárách v podlaze či v nábytku.

Povšimnout si jich můžete také podle chování svého mazlíčka. Může docházet k hyperaktivitě, drbání či agresivitě.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší triky pro praní ponožek: díky sodě a octu budou znovu zářit čistotou

Jak se blech zbavit

Nejprve je potřeba provést důkladný úklid. Nezapomeňte ani na pelech či obojek mazlíčka. Také věnujte pozornost kobercům, čalounění a nábytku. Vše je třeba vydezinfikovat. Vždy používejte prostředky, které nejsou škodlivé pro děti a zvířata.

S blechami vám mohou pomoct i esenciální oleje. Kromě toho najdete v obchodech i speciální spreje, které by měly fungovat. V některých případech také můžete zvážit najmutí firmy, která se na tento problém specializuje.

Zdroj: https://www.cdc.gov/fleas/getting_rid.html
Přidat na Seznam.cz