Loupání brambor už nemusí být horor. Nenáviděnou činnost usnadní brilantní trik

Loupání brambor už nemusí být horor. Nenáviděnou činnost usnadní brilantní trik

Oloupat brambory? Tuhle činnost nikdo nemiluje, tím spíše, když je potřeba zbavit slupky velkého množství hlíz na bramborový salát nebo do jiných receptů. Škrábání brambor je prostě otravné, ale jde to i jinak. Patent na rychlé oloupání brambor zveřejnila známá tiktokerka v jednom z videí, které zhlédlo už více než 1,7 milionu sledujících. Není divu, tímto způsobem lze rychle připravit i velkou porci brambor!

Nůž nebo škrabku do ruky? Nuda!

Škrábání brambor patří mezi nejotravnější činnosti při přípravě pokrmů. Zabere spoustu času, běžně se používá nůž nebo škrabka. Při nepozornosti hrozí též zranění nebo pořezání. A co dělat ve chvíli, kdy se musí oloupat opravdu velké množství, když se očekávají hosté nebo se připravuje každoroční sváteční bramborový salát, který patří k tuzemským oblíbeným jídlům? Buď se musí najít v rodině dobrovolník, který úkol splní, anebo je možné se inspirovat tipem známé tiktokerky.

Mohlo by vás zajímat:  Politá elektronika je noční můrou. Hlavní je ovšem nepanikařit a ihned jednat
Zdroj obrázku: Freepik

Hodně brambor oloupe každý

Zhroutit se při pohledu na brambory, které je nutné zbavit slupky? Raději se pohodlně usaďte do křesla a pusťte si návod, jak si usnadnit práci. Toto konkrétní video tiktokerky Nicole Jacquesové má už více než 1,7 milionu zhlédnutí, protože loupání brambor se netýká jen středoevropského regionu, ale brambory se objevují v receptech po celém světě. Naštěstí podle Nicole existuje způsob, jak se slupky zbavit snadno nehledě na množství připravovaných brambor.

Mohlo by vás zajímat:  Na dokonale čistém sporáku je radost vařit. Každý druh plotny má ovšem svá specifika

Návod, jak rychle oloupat brambory

TikTok nebo jiné sociální sítě jsou studnicí různých vychytávek. Zatímco některé vůbec nefungují, jiné opravdu mohou ulevit od dotěrné práce. To je i případ loupání brambor vařených ve slupce. Před vařením stačí bramborovou slupku nožem naříznout. Po dovaření se slupka snadno oddělí od samotné hlízy. Uvařené brambory se vyjmou a slupka se mírným tahem stáhne. Hotovo! Brambory jsou připravené k dalšímu použití.

Zdroj: https://kitchen.nine.com.au/latest/tiktok-chef-nicole-jacques-viral-potato-peeling-hack/bec804f1-5e81-46b3-97c2-ae92299ddf90
Přidat na Seznam.cz