Majitelé mazlíčků bojují s chlupy neustále. Z oblečení je dostane během chvíle jednoduchý trik

Majitelé mazlíčků bojují s chlupy neustále. Z oblečení je dostane během chvíle jednoduchý trik

Všichni majitelé domácích mazlíčků si život bez nich neumí představit. Jsou to jejich nejlepší kamarádi a přinášejí jim radost do života. Vyplňují volný čas a díky nim se nikdy nikdo necítí sám. Většině mazlíčků se na jaře a na podzim mění srst. Musíme tedy počítat s tím, že chlupy se budou nacházet všude po domě a především na oblečení. Odstranění chlupů z oblečení je náročný proces. Pokud ale poznáte jeden trik, už nemusíte mít z odstraňování chlupů noční můry.

Mohlo by vás zajímat:  Vlněný koberec se udržuje snadno, se správnou péčí vydrží krásný roky

Ocet jako pomocník v domácnosti

Jak je známo, ocet má nepřeberné množství využití, ať už je to v kuchyni, nebo při úklidu. Účinný je i při neutralizaci různých pachů. Málokdo ale ví, že ocet může pomoci při odstraňování chlupů z oblečení. Není to ovšem jediná věc, kterou ocet s oblečením dokáže. Umí obnovit barvy a vyčistit skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý, ale efektivní trik

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi usnadní domácí práce, je tento tip přímo pro vás. K odstranění skvrn a chlupů z oblečení potřebujete pouze bílý ocet. Do pračky vložte prádlo, které potřebujete vyprat, a do přihrádky pro prací prášek nalijte půl sklenice bílého octa. Potom už standardně přidejte aviváž a zvolte vhodný prací program. Aviváž zneutralizuje octový zápach, takže bude vaše prádlo krásně voňavé. Díky tomuto pomocníkovi ušetříte i za prášek na praní. Po dokončení pracího programu prádlo protřepejte a usušte. K odstranění chlupů vám poslouží i gumové rukavice. Jsou skvělým pomocníkem při úklidu i při praní. Stačí si nasadit rukavice, navlhčit vodou a přejet jimi po oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhřátý byt v létě ochladí správné větrání a zvlhčení vzduchu

Další jednoduché triky pro praní

Mezi další snadné a levné způsoby, které pomohou při praní, patří použití glycerinu. Glycerin stačí nalít do přihrádky místo aviváže a je hotovo. Glycerin zbaví oblečení žmolků a zabraňuje elektrizování prádla. Pokud potřebujete odstranit chlupy a vlasy, můžete sáhnout po vlhčených ubrouscích. Ubrousky vložíte přímo do bubnu pračky společně s prádlem a zapnete vhodný program. Chlupy a vlasy se zachytí na ubrousku.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-remove-unwanted-pet-hair-from-laundry/
Přidat na Seznam.cz