Liché ponožky nemusí skončit v koši. Nebojte se vyzkoušet praktické kreativní nápady

Liché ponožky nemusí skončit v koši. Nebojte se vyzkoušet praktické kreativní nápady

Ztratili jste někdy při praní jednu ze svých ponožek nebo nevíte, co s těmi, které už nepoužíváte? Kdo z nás tyto problémy nezná. My vám ale chceme ukázat, že ani samotná ponožka nemusí být vůbec zbytečná. Stačí jen trocha kreativity a můžete ji využít velmi netradičně a prakticky. Zkuste tyto triky.

Čisticí hadřík

Jednu ponožku třeba i nižší kvality lze snadno a efektivně použít jako čisticí hadřík. Vzhledem ke svým menším rozměrům samozřejmě nebude vhodná k čištění podlahy, ale rozhodně vám pomůže při úklidu oken, stolu nebo poliček. Prach můžete také setřít suchou ponožkou. Pokud máte doma nebo v bytě žaluzie, určitě brzy pochopíte, že je nejlepší je očistit bavlněnou ponožkou.

Pouzdro na telefon

Na toto se vám bude určitě hodit spíše kvalitnější ponožka. V ideálním případě by to měla být ponožka, která nemá prostor pro patu. Pokud chcete, aby vaše pouzdro bylo originální, připevněte na ponožku různé dekorace. Díky tomuto použití ponožek získáte originální pouzdro a telefon snadno a levně ochráníte před nečistotami a oděrkami.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prací prášek překvapí svou jednoduchostí i účinky. A využít ho lze nejen na praní
Zdroj obrázku: Freepik

Obal na sklenici nebo hrnec

Ponožky jsou také perfektní jako ozdobné obaly malých hrnců, sklenic nebo šálků. Pamatujte však, že pokud ponožky používáme k dekorativním účelům, měly by mít dobrou kvalitu a nesmí být odřené nebo mít díry. Do bytu tak získáte zajímavou dekoraci, která pobaví a je velmi netradiční a kreativní.

Komprese zmírňující bolest

Vzhledem k tomu, že jsou ponožky pružné, mohou sloužit i jako efektivní komprese například na bolavé kuří oko. Chcete-li připravit studený obklad, vložte do ponožky malý sáček ledu a poté ji přiložte na bolavá místa. Teplý obklad může obsahovat sáček s vařenou krupicí nebo fazolemi uvnitř. Takové obklady jsou ideální pro bolavé klouby a svaly.

Osvěžující sáček

Z ponožek můžete připravit i různé druhy osvěžujících sáčků. Stačí do ponožky vložit pár lžic jedlé sody a nechat ji tam, kde se obvykle vyskytuje nepříjemný zápach. Do ponožky můžete také vložit sušené voňavé květiny, hřebíček a tyčinku skořice.

Zdroj: https://www.instructables.com/How-to-Use-a-Sock-Aid/
Přidat na Seznam.cz