Kaštany se hodí nejen k podzimní dekoraci. Především ženy ocení jejich skvělé účinky

Kaštany se hodí nejen k podzimní dekoraci. Především ženy ocení jejich skvělé účinky

První kaštany jsou k vidění v parcích a lesích již na začátku podzimu. Nemusíte je sbírat zvířatům do lesa nebo si z nich dělat postavičky. Můžete ji využít na více způsobů, které vám nyní ukážeme. Kaštany totiž mají podobné vlastnosti jako mýdlové ořechy, takže se hodí místo klasického pracího prášku.

Kaštany můžete použít také v kosmetice

Kaštany mohou nahradit vlasový olej, který najdete v obchodě. Stačí si jen zajít do lesa, několik si jich posbírat a použít na vlasy. Mají totiž regenerační účinky, proto jsou vhodné na poškozené vlasy. Udělejte si nálev – nalijte na tři hrsti kaštanů dva litry vody a nechte stát alespoň 12 hodin. Poté zahřejte a zkombinujte se šamponem. Naneste na vlasy, umyjte a uvidíte, že budou lesklé a působit zdravěji.

Mohlo by vás zajímat:  Usazené nečistoty ve dřezu často způsobují zápach. Zbavit se ho jde domácími metodami

Kaštany můžete použít také místo sprchového gelu. Kaštany osušte, rozemelte na jemný prášek, a pokud k němu přidáte nastrouhané jablko a 300 ml vody, získáte skvělý prostředek na mytí celého těla. Kaštany můžete použít také do koupele jako takové. Nahradí koupelovou sůl. Lžíci rozemletých kaštanů dejte do hrnce s vodou a uvařte. Nakonec dejte do koupele a užijte si domácí wellness.

Zdroj obrázku: Freepik

S kaštany můžete zaplašit mšice

Odvar připravený z kaštanů pomůže zbavit vaše květiny mšic. Stačí jen přidat kaštanový prášek do konve a zalévat s takto připravenou vodou květiny. Kaštany jsou také účinným bělidlem, které pomůže vybělit zuby. Vyndejte dužinu ze středu, přidejte ji do zubní pasty a takto připravenou směsí si denně čistěte zuby.

Mohlo by vás zajímat:  Tablety do myčky zbaví dřez nečistot a zápachu

Mnoho lidí ale chodí na kaštany hlavně proto, aby je později mohli nechat zvířatům v lesním krmelci. Děti je milují hlavně proto, že se z nich dají udělat zvířátka jako dekorace, použít je můžete usušené například na podzimní věnce nebo jiné dekorace. Ať se rozhodnete pro jakékoliv použití, nejdůležitější je prostě se vydat ven a užít si nádhernou podzimní přírodu.

Zdroj: https://www.ehow.com/info_8741285_spider-control-chestnuts.html
Přidat na Seznam.cz