Zbavit plastové krabičky nepříjemného zápachu pomohou domácí prostředky. Budou znovu dokonale čisté

Zbavit plastové krabičky nepříjemného zápachu pomohou domácí prostředky. Budou znovu dokonale čisté

Plastové krabičky jsou velkými pomocníky, a to nejen v kuchyni. Většinou v nich skladujeme potraviny, hodí se také do mrazáku. Bohužel je plast také materiál, který pohlcuje pachy z jídel, a také se z něj těžko odstraňují skvrny. Pokud máte podobný problém, poradíme, jak se zápachu zbavit a jak plastové nádoby dokonale vyčistit.

Budou vám stačit domácí prostředky

Při běžném používání plastových nádob po čase zjistíte, že jsou nejen špinavé, ale také nepříjemně zapáchají. Je to dané tím, že do krabiček dáváme různé potraviny, které pak vydávají vůně a ty pak ulpí právě na plastovém materiálu. Jestli chcete nádoby vyčistit, budou vám k tomu stačit domácí prostředky. Jedním z nich je například kávová sedlina. Tu můžete použít suchou nebo mokrou.

Mohlo by vás zajímat:  Moli jsou pohromou každé kuchyně. Přírodní metody je vyženou nadobro pryč

Dejte do nádoby dvě lžíce, zavřete víčko a vložte na několik dní do chladničky. Poté vyndejte a vypláchněte nádobu horkou vodou. Zápach by měl zmizet. Použít můžete také jedlou sodu, kterou také stačí nechat v nádobě působit a poté ji opláchnout. Stejně tak můžete použít tolik oblíbený ocet. Ten smíchejte s vodou v poměru 1 : 1, roztok nalijte do nádoby a nechte půl hodiny působit. Ocet pomůže k tomu, aby skvrny i zápach zmizely.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbeným prostředkem na čištění je také citron

Zkusit můžete také citrony, ať šťávu, nebo slupky. Můžete si nakrájet několik koleček citronu a vytřít s nimi nádobu. Poté nechte působit a nádoby umyjte. Jestli je zápach opravdu výrazný, citron můžete nechat v misce zavřený a nádobu umýt asi za 2 hodiny. Citron je skvělým prostředkem například proti zápachu z ryb.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej si poradí s přilepenou žvýkačkou, skvrnami od barvy i mšicemi na rostlinách

Ač to zní zvláštně, proti zápachu můžete použít například rajčatovou šťávu. Stačí jen malé množství nalít do nádoby, poté si vzít malý kartáček a celou ji vydrhnout. Rajčatovou šťávu ale nenechávejte moc dlouho působit, protože by plast mohla snadno obarvit. Nakonec nádobu opláchněte a nechte okapat.

Zdroj: https://www.cleaninginstitute.org/cleaning-tips/dishes/wash-dishwasher-or-hand/plastic-food-containers-and-dishes
Přidat na Seznam.cz