Lednice pomáhá uchovat potraviny déle čerstvé, ne vše do ní ale patří

Uchovávat různé potraviny při správné teplotě je zásadou číslo jedna. Jistě nikdo z nás nechce pojídat zkažené potraviny, které by nám mohly způsobit tak akorát střevní potíže a bolesti žaludku. Jaké potraviny se mohou skladovat venku, a které naopak musí být v ledničce? Ještě jedno upozornění: jestliže daný produkt otevřete, je lepší ho skladovat v ledničce.  

Jak je to s kečupem?

Věděli jste, že kečup je moc kyselý na to, aby se zkazil? Proto pokud ho nemáte otevřený, skladujte ho doma ve skříňce, jak dlouho chcete, ale jakmile ho otevřete a do obsahu se dostane vzduch, dejte ho do lednice. Podobně tomu tak je i u hořčice. Tu můžete v lednici otevřenou skladovat až jeden rok, vydrží stále chutná.

Máslo

Máslo musí být uchovávané v lednici, aby vydrželo. Ale také kostka másla může být vytažená z lednice do krásné dózy na linku. Je v tom háček, takové máslo musíte do deseti dnů sníst, jinak žlukne a způsobí nemalé potíže se žaludkem. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Cibule, brambory, citrusy a jiné

Taková cibule, ale i česnek do lednice jednoznačně nepatří. Obě suroviny umístěte do spíže na zem nebo do méně vlhkého sklepa. Dále například rajčata, lilek, papriky, okurky, ale i zázvor je také lepší uchovávat při pokojové teplotě, déle vydrží. A na druhou stranu pokud vám lednice namrazuje, můžete z takové zeleniny ztratit mnoho vitamínů. Je lepší kupovat méně zeleniny a nechávat ji při pokojové teplotě. Co se týče ovoce, jako je citron, mango, ananas, ale i meloun a banány, rozhodně je do lednice nedávejte. Banány okamžitě hnědnou. Například takový meloun opět uchovávejte ve spíži na zemi.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni se ukrývá učiněný poklad na vyčištění celého domova: jedlá soda
Zdroj obrázku: Pixabay

Med

Skladujete v lednici med? Děláte špatně, protože med tak ztrácí své výživové hodnoty a navíc velmi rychle krystalizuje. Med tedy můžete skladovat v polici či ve spíži v dokonale uzavřené nádobě. Med má totiž neomezenou trvanlivost. Především díky nízkému obsahu vody a vysokému obsahu cukru. 

Přidat na Seznam.cz