Magnolia Flowers Spring Time

Léčivý strom s nádhernými květy bude slušet i vaší zahradě. Účinky magnolie jistě oceníte

Tato krásná rostlina má rozhodně co nabídnout, skvěle působí například na naše zdraví. Strom má anxiolytické účinky a působí blahodárně, pokud se potýkáte s problémy se spánkem, strachem nebo jste často ve stresu. Magnolií je přes 200 druhů, česky ji nazýváme šácholan.

Pokud se rozhodnete ji pěstovat, připravte si spoustu místa

Magnolie v našich podmínkách mohou dorůst až do šesti metrů výšky. Jejich květy jsou krásné, v barvě od bílé po růžovou nebo světle žlutou. Strom kvete od dubna do května a najdete ho v mnoha parcích po celé republice. Pokud si z jejich květů vyrobíte čaj, můžete jím zmírnit příznaky alergických reakcí. Rostlina se využívá hlavně v tradičním asijském léčitelství.

Mohlo by vás zajímat:  Ratanový nábytek na terase může vydržet po mnoho let krásný. Důležitá je ochrana před okolními vlivy

K léčení se používá kůra stromu, která se usuší a nadrtí. Poté se připraví odvar, jenž chrání před úzkostí nebo stresem. Využívají se také listy, které obsahují spoustu látek, jež působí jako antioxidanty nebo projímadlo. Kromě čaje si můžete z jejich listů vyrobit například marinádu. Stačí si připravit sklenici, do ní hodit hrst listů a zasypat lžičkou soli. Poté nalijte teplý ocet s cukrem a po několika dnech můžete směs použít například do zeleninového guláše.

Zdroj obrázku: Freepik

Květy můžete použít jako tonikum na pleť

Kůru můžete využít jako první pomoc při potížích s trávením. Kůru oškrabejte ze stromu, umyjte a osušte. Nakonec nadrťte a přidejte jednu lžičku do hrnku vroucí vody. Když nálev vychladne, přeceďte a pijte na bolavý žaludek. Pokud smícháte 1/4 hrnku jablečného octa se stejným množstvím vody, zahřejete a přidáte okvětní lístky, vytvoříte tonikum, které rozjasní pokožku. V ledničce ho navíc můžete uchovávat až jeden týden.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny na hřbitově jsou hezkou vzpomínkou na blízké, zvolte ty nejvhodnější druhy

Poslední výzkumy ukazují, že pomocí magnolie můžete zmírnit astma. Ti, kteří na něj musí brát kortikosteroidy, vykázali v průzkumech velké zlepšení, když dostávali preparát Saiboku-to, který magnolii obsahuje. Magnolie dokonce může pomoci vyčistit ústa a zbavit vás nepříjemného zápachu.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/gallery/heres-why-you-should-plant-a-magnolia-tree-in-your-garden
Přidat na Seznam.cz