Lak na vlasy zabrání statické elektřině na oděvech

Lak na vlasy zabrání statické elektřině na oděvech

Boj proti věčně zelektrizovanému oblečení je skutečnou noční můrou. Problém se zvyšuje v zimě a trvá do časného jara. Charakteristické přilepení materiálu na vlasy a ruce a elektrické klepnutí na tělo jsou docela běžné. Díky jednoduchým patentům se vyrovnáte s tímto problémem.

Důvody zelektrizovaných oděvů

Hlavním důvodem pro statickou elektřinu je setkání materiálů, ze kterých je oblečení vyrobené, s elektrony, tedy negativními elektrickými náboji. Velmi často jsou přítomny v nahromaděném prachu. Pokud se potkají, elektrony na nich se budou pohybovat a poté jeden z nich způsobí elektrický výboj. Rozpoznáme ho jednoduše podle charakteristického zvuku.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku

Umělé, drsné a vlněné tkaniny jsou ke statické elektřině velmi náchylné. Tento jev je nejvíce patrný zejména v zimě a na jaře, kdy se nejčastěji oblékáme do tlustých svetrů a velkých bund a kabátů. Naštěstí řešení tohoto problému není náročné a můžete si s ním snadno poradit doma pomocí jednoduchých triků.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché triky

Zelektrizované oblečení je čistá fyzika, kterou nelze vždy překonat. Jedním z faktorů, které brání tomuto jevu, je mimo jiné horký a suchý vzduch. V období vytápění můžeme působit proti tradičním a elektrickým zvlhčovačem vzduchu. Domácím způsobem je také dát mokrý ručník na horký radiátor. Jednoduše vyzkoušejte patent spočívající v postříkání oděvů lakem na vlasy. Udělejte to ve větrané místnosti a aplikujte produkt na oblečení. Počkejte chvíli, než zaschne a nepříjemný zápach se odvětrá.

Mohlo by vás zajímat:  Politá elektronika je noční můrou. Hlavní je ovšem nepanikařit a ihned jednat

Pomáhá také potírání oblíbeného svetru, šatů nebo košile vlhkým hadrem nebo měkkou houbou. Možná nebudete spokojení jako s lakem na vlasy, ale problém snížíte. Nezapomeňte, že na bílé předměty šatníku nepoužívejte tmavé textilie, protože riskujete obarvení. Pomáhá také kvalitní aviváž. Stačí přidat tento produkt k jakémukoli prádlu, abyste rychle snížili problémy a zabránili nepříjemné statické elektřině na oděvech.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/au/clothing-care/how-to-get-rid-of-static-electricity-on-clothes.html
Přidat na Seznam.cz