Lak na vlasy vylepší nejen účes. V domácnosti najde nejedno skvělé využití

To, že lak na vlasy použijete k vytvoření pevnějšího účesu, se rozumí samo sebou. Je ale dobré vědět, že řada běžných prostředků má mnohem širší využití a mohou vám v lecčems pomoct. Jak sami uvidíte, ani běžný lak na vlasy není žádnou výjimkou a má opravdu všestranné použití.

Odstraňovač zvířecích chlupů

Existují některá psí plemena, která nelínají, u většiny domácích mazlíčků však jejich majitelé bojují s jejich všudypřítomnými chlupy. K jejich účinnému odstranění se doporučuje předmětný kus nábytku nebo oděvu nejprve postříkat lakem na vlasy, což odstranění srsti usnadní.

Leštidlo na boty

Pokud vám došel váš klasický prostředek pro čištění a leštění bot, můžete ho účinně nahradit lakem na vlasy. Obuv jím stačí nastříkat a pomocí jemného, čistého hadříku ji vyleštit. Uvidíte, že tak botám vrátíte jejich čistotu a lesk, a to s vynaložením minimálního úsilí.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojovník proti prachu

Usazování prachu není jednoduché zabránit nebo ho alespoň snížit, ale pokud váš nábytek a bytové textilie postříkáte lakem na vlasy ze vzdálenosti minimálně 20 cm, poskytnete jim ochranu před prachem a prodloužíte dobu, než se opět usadí.

Mohlo by vás zajímat:  Závěsy v interiéru dotváří útulnou atmosféru. Se správnou péčí budou roky krásné

Čistič skvrn

Pokud se na vašem oblečení objeví nepříjemná skvrna, například od rtěnky, můžete k jejímu odstranění použít lak na vlasy, který na ni nastříkáte. Nechejte ho působit, dokud se skvrna nevstřebá, a potom oděv vyperte běžným způsobem

Řezané květiny déle čerstvé

Pokud jste dostali nebo si koupili kytici řezaných květin a chcete, aby vám vydržela déle čerstvá, opatrně postříkejte lakem na vlasy stonky, a to ještě před jejich vložením do vázy s vodou. Tento tip působí možná poněkud nezvykle, ale sami se přesvědčíte, že vám květiny takto skutečně déle vydrží.

Prodloužení životnosti silonových punčoch

Lak na vlasy vám také pomůže prodloužit život tenkých a na oka náchylných silonových punčoch, ponožek nebo podkolenek. Doporučuje se nastříkat na ně ještě před jejich použitím dvě ochranné vrstvy laku a tento proces opět zopakovat po jejich vyprání. Uvidíte sami, že vám takto vydrží déle než dříve.

Zdroj: https://www.prima.co.uk/fashion-and-beauty/beauty-news/news/a34504/uses-for-hairspray/
Přidat na Seznam.cz