Kyselina citronová udělá v domácnosti mnohem lepší službu než kdejaké předražené produkty

Kyselina citronová udělá v domácnosti mnohem lepší službu než kdejaké předražené produkty

Kyselinu citronovou můžete využít nejen v kuchyni, ale najdete pro ni uplatnění také jinde v domácnosti. Většinou se používá jako konzervant, ale účinně odstraní také mastné skvrny na oblečení nebo lepidlo. Hodí se jak do koupelen, tak na čištění oken.

Kyselina je levná a ekologická alternativa k chemickým prostředkům, které nejsou tolik účinné

Snadno s ní vyčistíte například koupelnu. Můžete ji nasypat přímo do toalety nebo na znečištěná místa, hodí se hlavně do odtoků, které jsou ucpané. Počkejte několik minut, zalijte vroucí vodou a následně několikrát propláchněte. Pomůže odstranit také usazeniny od čaje nebo kávy, které zůstaly v hrnkách. Stačí nasypat malé množství na houbičku, navlhčit a vydrhnout hrnek.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr oken je pro fungování celého domu naprosto klíčový!

Pokud rozpustíte lžičku kyseliny v polovině hrnku vody a nastříkáte na ovoce, plody nebudou tmavnout. Jestli máte na oblečení skvrny, které nejdou ničím vyprat, vyzkoušejte kyselinu citronovou. Je to zaručený prostředek, který si poradí s vínem, krví i borůvkami. Odstraní mastnotu také z kuchyňské linky nebo stolu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí kyseliny můžete odvápnit kohoutky a baterie

Kyselina citronová pomůže dezinfikovat vnitřek pračky, rychlovarné konvice nebo kávovaru. Použití je jednoduché, stačí do prázdné pračky hodit dvě lžíce kyseliny a dát prát na co nejvyšší teplotu. Stejně tak si poradí s kohoutky a dveřmi od sprchy. Roztok uděláte tak, že smícháte litr teplé vody s dvěma lžícemi kyseliny citronové. Naneste na dveře, nechte působit pět minut a vyčistěte do sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Štěně vyžaduje mnoho péče. Připravte mu ve svém domově vše nezbytné

Špinavá okna jsou noční můra každé domácnosti. Není snadné je vyleštit tak, aby na nich nebyly žádné šmouhy. I tady pomůže kyseliny citronová. Smíchejte dva litry vody s dvěma lžícemi kyseliny, nalijte do rozprašovače a následně nastříkejte na okna. Vyleštěte do sucha a uvidíte, že se okna budou jen lesknout.

Zdroj: https://greencitizen.com/citric-acid-cleaner/
Přidat na Seznam.cz