Kyselina citronová udělá v domácnosti mnohem lepší službu než kdejaké předražené produkty

Kyselina citronová udělá v domácnosti mnohem lepší službu než kdejaké předražené produkty

Kyselinu citronovou můžete využít nejen v kuchyni, ale najdete pro ni uplatnění také jinde v domácnosti. Většinou se používá jako konzervant, ale účinně odstraní také mastné skvrny na oblečení nebo lepidlo. Hodí se jak do koupelen, tak na čištění oken.

Kyselina je levná a ekologická alternativa k chemickým prostředkům, které nejsou tolik účinné

Snadno s ní vyčistíte například koupelnu. Můžete ji nasypat přímo do toalety nebo na znečištěná místa, hodí se hlavně do odtoků, které jsou ucpané. Počkejte několik minut, zalijte vroucí vodou a následně několikrát propláchněte. Pomůže odstranit také usazeniny od čaje nebo kávy, které zůstaly v hrnkách. Stačí nasypat malé množství na houbičku, navlhčit a vydrhnout hrnek.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětšit kuchyň lze snadno pár změnami. Vsaďte na správné barvy a šikovný nábytek

Pokud rozpustíte lžičku kyseliny v polovině hrnku vody a nastříkáte na ovoce, plody nebudou tmavnout. Jestli máte na oblečení skvrny, které nejdou ničím vyprat, vyzkoušejte kyselinu citronovou. Je to zaručený prostředek, který si poradí s vínem, krví i borůvkami. Odstraní mastnotu také z kuchyňské linky nebo stolu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí kyseliny můžete odvápnit kohoutky a baterie

Kyselina citronová pomůže dezinfikovat vnitřek pračky, rychlovarné konvice nebo kávovaru. Použití je jednoduché, stačí do prázdné pračky hodit dvě lžíce kyseliny a dát prát na co nejvyšší teplotu. Stejně tak si poradí s kohoutky a dveřmi od sprchy. Roztok uděláte tak, že smícháte litr teplé vody s dvěma lžícemi kyseliny citronové. Naneste na dveře, nechte působit pět minut a vyčistěte do sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Vtiskněte interiéru svou duši. Pokud jste rodilí romantici, nebojte se to dát najevo

Špinavá okna jsou noční můra každé domácnosti. Není snadné je vyleštit tak, aby na nich nebyly žádné šmouhy. I tady pomůže kyseliny citronová. Smíchejte dva litry vody s dvěma lžícemi kyseliny, nalijte do rozprašovače a následně nastříkejte na okna. Vyleštěte do sucha a uvidíte, že se okna budou jen lesknout.

Zdroj: https://greencitizen.com/citric-acid-cleaner/
Přidat na Seznam.cz